Кожен шостий учасник ЗНО не зможе вступити у ВНЗ

Опубліковано 16 Червня 2019 о 16:00

За результатами ЗНО у 2019 році до вищих навчальних закладів України не зможуть вступити щонайменше 53 613 учнів, тобто приблизно кожен шостий учасник тестування.

Саме стільки учасників (15,8 % від загальної кількості) не склали обов’язкові тести з української мови та літератури, розповіла у ефірі “ObozTV” заступник директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

Вакуленко вважає, що абітурієнти, які “провалилися”, не змогли би отримати якісну освіту у ВНЗ.

“Навчання у ВНЗ — це вже виклик. Навчання у ВНЗ має бути досить складним і конкурентним. І особи, в яких такі низькі результати, швидше за все, просто не змогли б здобути якісну освіту у закладі. Тобто їм треба готуватися, вчити українську мову, якщо вони її не здали”, — порадила вона.

За словами Вакуленко, статистика 2019 року дещо гірша, ніж у 2017-му, але продовжує тенденцію минулого року.

“Таке зниження результатів частково пов’язують із тим, що стала обов’язковою державна підсумкова атестація у формі ЗНО для всіх одержувачів повної загальної середньої освіти”, — пояснила чиновниця.

Вона також зазначила, що учні, які з поважних причин не змогли взяти участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання, будуть допущені до додаткової і “зможуть скористатися своїм шансом”.

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM