Лікар розповів, як мінімізувати ризик зараження вірусом в перукарнях

В Україні від 11 травня, відкриють перукарні та салони краси, проте можливість зараження в них COVID-19 залишається високою. Про це «Обозревателю» розповів колишній головний санітарний лікар України Сергій Бережнов, пише “УНІАН”.

“Набагато більша ймовірність заразитися Ч якщо піти в перукарню. Там майстер досить довго контактує з людиною, схиляється над нею, його голова поруч з головою клієнта і так далі.

Ті повсякденні маски, які ми носимо, практично не захищають нас від вірусу. Вони призначені для того щоб захистити оточуючих від того, що людина видихає.

Велика частина цих крапель залишиться на масці всередині, хоча, кажуть, вірус може літати в повітрі довго — від 30 хвилин до години”, — пояснив він.

Він пояснив, щоб уникнути зараження потрібно в приміщеннях хоча б раз на годину необхідно проводити наскрізне провітрювання, протирати всі поверхні розчинами, які знищують вірус.

Лікар попередив, що при відвідуванні перукарні краще надягати респіратор.

“Оскільки перукарні та салони краси не дуже великі, вентиляція там не дуже гарна, то ймовірність зараження там досить велика. Але треба сподіватися на те, що самі майстри будуть відповідально до цього ставитися, і при найменших проявах захворювання не виходити на роботу”, — додав Бережнов.

“Кварцування не можна проводити, коли там знаходяться люди. Найкраще включити його на ніч. Нехай працює до ранку, тоді воно вб’є щонайменше те, на що потраплять промені. Якщо дотримуватися всіх правил, ризик можна звести до мінімуму”, — підсумував Бережнов.

Нагадаємо, що у Львівській області відтермінували послаблення карантину через значний ріст кількості хворих на Covid-19.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!