Лікарів Городоцької лікарні визнали винними у смерті 23-річного хлопця, в якого був гострий апендицит

Опубліковано 15 Липня 2020 о 19:05

Клініко-експертна комісія департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА підтвердила провину лікарів Городоцької центральної районної лікарні у смерті 23-річного Ростислава Комнатного.

Висновок комісії є у розпорядженні “Tvoemisto.tv”. У документі зазначено, що під час первинного звернення пацієнта 23 квітня надання йому допомоги лікарями Городоцької ЦРЛ не відповідало стандартам надання медичної допомоги хворим з гострим апендицитом.

У висновку йдеться про те, що Ростиславу Комнатному не зробили загальний аналіз крові та не провели спостереження в динаміці.

«Надання допомоги не відповідало протоколу надання меддопомоги за спеціальністю «Хірургія», затвердженого наказом МОЗ», — дійшла висновку клініко-експертна комісія.

Окрім того, зазначено у висновку, документація велась із порушенням — дані про прийом і відмову у госпіталізації не зафіксовані.

Додамо, окрім хірургів, Ростислав Комнатний звертався до сімейного лікаря. Комісія дійшла висновку, що тут теж є порушення — пацієнтові, знову ж, не зробили загальний аналіз крові, документація також велась із порушенням.

Вже 27 квітня, під час повторного звернення, допомогу 23-річному Ростиславу Комнатному надавали згідно з медичними протоколами, але він помер «унаслідок запізнілої госпіталізації та гнійного перитоніту, спричиненого гострим апендицитом».

Як розповів журналістам член клініко-експертної комісії, що надала висновок, Андрій Васько, далі цей висновок передають у медзаклад — Городоцьку ЦРЛ, за потреби — у правоохоронні органи. У лікарні медична рада буде вирішувати, яких заходів вживати до лікарів далі.

Раніше родина Ростислава Комнатного звернулась зі скаргою на лікарів у поліцію, відкрито кримінальне провадження, тож цей висновок може використати як доказ неналежного надання ними медичної допомоги пацієнтам.

Як повідомлялося раніше, 27 квітня в Городоцькій центральній районній лікарні, що на Львівщині, помер 23-річний хлопець, якому лікарі не змогли вчасно діагностувати гострий апендицит. Уночі, 22 квітня, він звернувся зі скаргами на різкий біль унизу живота та блювоту у приймальне відділення лікарні, натомість його відправили на амбулаторне лікування.

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM