Лікувалися п’явками й банками: львівська лікарка розповіла з чим доводиться стикатися цієї ковідної хвилі

Зараз 70 відсотків пацієнтів, які потрапляють до лікарні, є у важкому стані. Для порівняння, навесні таких пацієнтів було 50 відсотків.

Про це сьогодні, 22 жовтня, повідомила керівниця центру терапії лікарні швидкої медичної допомоги Львова Марта Сайко, пише “Вголос”.

За словами лікарки, хворі задихаються. А рентген показує сильне ураження легень. Окрім того, дуже багато ковідних пацієнтів страждають від депресії, мають суїцидальні  думки.

«Їх постійно консультує психіатр. Навесні такі випадки були поодинокі. А зараз — у кожного хворого на ковід. І ці прояви виникають не на фоні кисневого голодування», — зауважила вона.

Також лікарі спостерігають тромбози легень та кінцівок. Виникають кровотечі.

«Навесні ми думали, що гірше не буде. Зараз ми бачимо, що стало ще гірше», — зізналася лікарка.

Оксана Сайко також зауважила, що серед 381 пацієнта, які зараз перебувають у лікарні з ковідом, 15 — вакцинованих. Але їхній стан не важкий, вони не є кисневозалежними.

«Серед сорока пацієнтів, які перебувають в реанімації, нема жодного вакцинованого. Натомість ми вчора виписали 90-літнього дідуся, який був провакцинований», — каже вона.

Лікарка переконує, що вакциновані хворі не матимуть ускладнень.

За її словами, за добу до лікарні поступають від 45 пацієнтів і більше.

Водночас, лікар просить не нехтувати симптомами хвороби та не займатися самолікуванням й не використовувати методи народної медицини. Так, їй довелося бачити пацієнтів, які не хотіли визнавати, що занедужали на ковід та лікувалися п’явками й банками.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!