ЛКП «Львівелектротранс» прокоментувало інцидент з контролерами та водієм тролейбуса

 

Сьогодні, 4 березня, учасник спільноти “Варта1″ Юрій Горалевич повідомив про ймовірну схему ЛКП «Львівелектротранс» однієї з ймовірних шахрайських схем штрафування пасажирів у громадському електротранспорті.

“Суть схеми полягає у імовірній змові водіїв громадського електротранспорту із контролерами. При спробі оплатити проїзд готівкою водії відмовляються продавати квиток. Мотивують вони це  відсутністю решти. Одночасно з цим, контролери перевіряють наявність у пасажирів квитка. Тим, кому відмовили придбати квиток, штрафують як злісного безбілетника. Це при тому, що майже на усіх офіційних зупинках громадського транспорту (окрім кількох у центрі міста) відсутні пункти придбання квитків чи проїзних карток”, — йдеться у пості.

За словами автора допису, він став свідком такої, на його думку, неправомірної дії. Вранці, 4 березня, він добирався тролейбусом за маршрутом № 33 й спробував придбати квиток подавши водієві готівку номіналом 100 гривень.

 

“В очікуванні поліції, я витратив майже півтори години робочого часу, мені завдали морального приниження. З огляду на наведене, вимагаю у керівництва ЛКП «Львівелектротранс» невідкладно здійснити комплексну перевірку наведеного факту халатного ставлення до своїх обов’язків водія тролейбусу, що у проміжку 08:00 години здійснював керування на маршруті № 33. А також перевірити існування гібридної шахрайської схеми неправомірного штрафування законослухняних пасажирів та публічно оприлюднити результати розслідування”, — повідомив Юрій.

ЛКП “Львівелектротранс” прокоментувало ситуацію і повідомило, що інформація щодо неправомірних дій працівників відділу контролю та водіїв, зазначених у пості не відповідає дійсності. Здебільшого такі ситуацій з контролерами створюють самі безквиткові пасажири, аби в той чи інший спосіб уникнути відповідальності за безквитковий проїзд.

“У Львові діє безкондукторна система оплати проїзду і Правила користування міським електричним транспортом у місті, затверджені рішенням міської ради. Вони передбачають те, що пасажир може придбати квиток ще до початку поїздки. Згідно з правилами, водій має право продавати квитки пасажирам виключно на зупинках, передбачених розкладом руху. Водночас, зобов’язаний дбати про безпеку пасажирів та слідкувати за рухом. Тому ми просимо купувати квитки завчасно будь-яким доступним способом, а у разі купівлі готівкою у водія — давати кошти без решти. Відсутність певних засобів оплати проїзду не є підставою для безоплатного проїзду”, — розповів заступник директора ЛКП «Львівелектротранс» Віталій Баранський.

Працівники Управління патрульної поліції у Львівській області з’ясували, що у діях пасажира є ознаки адміністративного правопорушення. На нього склали постанову. Пасажир здійснив безквитковий проїзд у тролейбусі, що прямував за маршрутом № 33 (114) та не мав прокомпостованого квитка.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!