Луценко готовий свідчити в Конгресі США

Юрій Луценко став однією з центральних фігур в політичному скандалі в США, пов’язаному з тиском Дональда Трампа на Україну, через розслідування стосовно сина його опонента Джо Байдена. Про це інформує “BBC Україна”.

Після звільнення Віктор Шокіна саме Луценку перейшло у спадок розслідування стосовно компанії “Burisma”, членом ради директорів якої був син Джо Байдена Хантер. І саме через це розслідування, за даними американського розвідника, Трамп вдався до тиску на українську владу. Хоча сам президент США це категорично спростовує.

Американський лідер згадав цю справу в телефонній розмові з Зеленським 25 липня, він просив звернути увагу на це розслідування.

А ще, за даними інформатора, нібито просив українського президента не звільняти Юрія Луценка з посади генпрокурора.

Сам Луценко зізнається, що з Трампом ніколи не розмовляв, а от з його юристом Руді Джуліані зустрічався не раз і це розслідування таки обговорював. За його словами, це було звичайне спілкування, ніхто нікому завдань не ставив.

ВВС поговорила з паном Луценком в аеропорту перед вильотом до Лондона, куди він вирушив на кілька тижнів “вчити англійську мову”.

Так це чи не так, але ці знання йому справді дуже згодяться, якщо доведеться свідчити в американському Конгресі стосовно розмов з Джуліані. “Чому б ні”, — відповідає він на запитання про готовність до такого сценарію і запевняє, що нічого не боїться.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!