Львіським дітям, які не мають щеплень від кору, готуються заборонити відвідувати школи і дитсадки

Львівська облдержадміністрація скерує до шкіл та дитсадків області наказ не допускати до навчальних закладів дітей, які не мають щеплень від кору: заборона діятиме доти, поки в області не мине спалах захворюваності.

Про це йшлося на апаратній нараді в ЛОДА у понеділок, 15 січня.  

На сьогоднішній день, станом на 15 січня у Львові 74 людини захворіли на кір, з них 49 – діти.

Перевищений бар’єр у школі на Сихові, де 9 дітей хворі, там карантин. Про це на брифінгу сказав мер Львова, Андрій Садовий, передає голова прес-служби  Христина Процак, на своїй сторінці у Facebook.

Інформацію про закриття шкіл пропонує і директор ДУ “Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України” Олег Когут.

“Якщо нещеплені діти якийсь час не будуть контактувати між собою, це дозволить зупинити цю ситуацію із захворюваністю, яка склалася зараз. Тому, на моє бачення, треба, щоб ці діти сиділи вдома. Я не впевнений, що це вдасться виконати на 100%, але, думаю, це хоч трохи підніме свідомість батьків”, – сказав заступник директора ДУ “Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України” Олег Когут.

“Ми підтримуємо цю рекомендацію, хоча вона не дуже відповідає чинному законодавству, але, напевно, на такий крок у будь-якому випадку треба йти”, – сказала директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак, додавши, що це підштовхне батьків надалі робити щеплення своїм дітям.

Голова ЛОДА Олег Синютка доручив підготувати наказ не допускати до шкіл і дитсадків нещеплених від кору учнів та пообіцяв уже сьогодні його підписати.

Цей наказ мають скерувати до всіх дошкільних закладів області, а також у ті школи, у яких сьогодні почалося навчання. Заборона наразі не стосуватиметься шкіл, які поки що перебувають на канікулах. Про це повідомляє ТСН.

Нагадаємо, що подібну практику боротьби з кором сьогодні уже практикують в Одеській області та у Києві.

 

Читайте також:   Піцерія у Львові скасувала у суді штраф за порушення карантину вихідного дня

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!