Львів’яни підтримали петицію про притулок для жінок і дітей, які постраждали від насильства

У Львові петиція про виділення приміщення на притулок для жінок та їхніх дітей, що постраждали від домашнього насильства у м. Львові набрала необхідних 500 голосів (https://e-dem.in.ua/lviv/Petition/View/1428).

«Якщо жінка хоче піти від чоловіка, який вчиняє насильство — у Львові їй нікуди піти. Безпечного прихистку для неї в нашому місті не існує. У Львові немає жодного спеціалізованого притулку для жінок та жінок із дітьми, де можна було б отримати психологічний, юридичний та соціальний супровід», — йдеться у петиції.

Депутати міської ради погодили Програму запобігання домашньому насильству на 2019–2020 роки, одним із завдань якої є визначення потреби в створенні притулків для осіб, які постраждали від домашнього насильства — але цього замало. Міжнародні стандарти надання допомоги жінкам, які постраждали від домашнього насильства, вимагають від держав забезпечити місця у спеціалізованих притулках з розрахунку 1 місце (для жінки з дитиною) на 8–10 тисяч осіб населення. З цих розрахунків у Львові має бути створено близько 80–100 місць у притулках для жінок, які страждають від насильства.

Центр «Жіночі перспективи» неодноразово звертався до міської ради з проханням надати приміщення, однак у ЛМР постійно відмовляли.

Центр «Жіночі перспективи» обіцяє взяти на себе обов’язок відремонтувати та обладнати його відповідно до стандартів надання подібних послуг, та утримувати і забезпечувати його безперебійне функціонування.

Додамо, у Дрогобичі (вул. Шептицького, 7, м. Дрогобич) діє Соціальний центр матері та дитини, створений для підтримки жінок-матерів, які опинились у матеріальній скруті, у конфлікті із родиною, зраджені близькими людьми, осуджені оточуючими, без житла.

Також, діє кризовий стаціонар для жінок, які потерпають від насилля, були жертвами торгівлі людьми (м. Броди, об’єкт 580).

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!