Львів’янин Денис Шмигаль став новим віцепрем’єром

Верховна Рада призначала віцепрем’єр-міністром і міністром розвитку громад і територій України Дениса Шмигаля.

Ухвалення відповідної постанови № 2768 підтримали 278 народних депутатів за мінімально необхідних 226-ти, повідомляє пресслужба ВРУ.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив з парламентської трибуни: «Ось ця людина. Я її вам рекомендую та прошу призначити на посаду віцепрем’єр-міністра України — міністра розвитку громад та територій України. Чому? Дуже просто. Тому що ця людина прекрасно розуміє, як працює регіон, він є чудовим менеджером».

Довідка

Денис Шмигаль народився та навчався у Львові. Вищу освіту також отримав у рідному місті — у Державному університеті «Львівська політехніка».

Уже у 2009 році став керівником департаменту економіки, інвестицій, промисловості та торгівлі у Львівській ОДА. Через 2 роки почав керувати громадською організацією «Інститут регіонального розвитку».

У 2014 році Шмигаль працював заступником обласного управління Фіскальної служби. За декілька років звільнився і пішов віцепрезидентом та гендиректором компанії «Львівхолод» — мережі магазинів «Рукавичка».

У січні 2018 року Шмигаль зайняв крісло директора Бурштинської ТЕС — найбільшого в регіоні виробника електроенергії, що належить холдингу олігарха Ріната Ахметова. Підприємство розташоване в Івано-Франківській області.

Шмигаль у 2014 році балотувався у народні депутати Верховної Ради по виборчому округу № 121 (Львівська область). Він був самовисуванцем, не належав до жодної з партій. Кандидат у нардепи отримав найменшу підтримку виборців серед конкурентів — лише 188 голосів.

У 2015 році він також балотувався до Львівської облради від партії «Народний контроль».

У червні 2019 року Шмигаль став одним із трьох кандидатів на посаду Львівської ОДА. Проте, на цю посаду президент Володимир Зеленський призначив юриста Маркіяна Мальського.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!