“Львівавтодор” фактично фінансує бізнес РФ з використанням коштів бюджету Львова – Сергій Журбенко

Посадові особи у ЛКП “Львівавтодор” пролобійовані Андрієм Білим, активно використовують російське програмне забезпечення у роботі. Права на використання належать російській організації. Про таке заявив у соцмережі ексначальник відділу телекомунікацій у ЛМР Сергій Журбенко.

На підприємстві «Львівавтодор», встановлено систему контролю доступу та обліку робочого часу Guard Light виробництва російської компанії Iron Logic. Права на це має російська компанія — Общество с ограниченной  ответственностью “Научно-Производственная фирма “Медицина-техника”. Зазначене підтверджується наявністю цих даних у реєстрі Мінкомзв’язку РФ.

Це програмне забезпечення дозволяє одночасну роботу з об’єктами через Інтернет, дистанційне керування контролерами, роботу через проксі сервер.

“Все зазначене дозволяє зробити висновок про наявність прихованих можливостей для розробників програмного забезпечення віддаленого впливу на систему, надання можливості увійти на підприємство невстановленим особам, зчитування повної інформації про всіх співробітників підприємства та їх пересування”, — зазначив Журбенко.

Наприклад, випадок проникнення на підприємство невідомих осіб у липні 2019 року. Не виключено, що це також відбулось внаслідок дистанційного впливу на систему контролю доступу з боку російських розробників програмного забезпечення.

Зауважимо, що розслідування цього випадку так і не знайшло свого логічного завершення. Адже не встановлено причетні особи та не проінформовано про результати.

ЛКП «Львівавтодор» є одним із найбільших реципієнтів міського бюджету Львова. Підприємство володіє відеоінформацією з найбільших транспортних вузлів міста. Саме тому, не виключений інтерес спецслужб Російської Федерації до цього підприємства.
За словами Журбенка, директор підприємства Єстеферова О. В. та заступник директора підприємства з питань безпеки Власюк О. В. не припинили використання програмного забезпечення виробництва РФ. Ба більше, вони ініціюють подальше розширення цієї системи.

ЛКП «Львівавтодор» сплачує винагороду за використання програмного забезпечення “Guard Light”. Фактично через посередників фінансує бізнес країни агресора з використанням коштів бюджету Львова.

Меню програми “Guard Light”, звіти, усю інформацію показують російською мовою. Використання української — не передбачено. Таким чином посадові особи, порушують норми чинного законодавства України.

За письмовими свідченнями Власюка О. В. права адміністрування системи контролю доступу та обліку робочого часу “Guard Light” є поза сферою впливу працівників та посадовців підприємства. Вони є у ФОП Мрак Оксана Богданівна (с. Вовчатичі, Жидачівського району, Львівської області).

Характеристиками та правами адміністрування цієї системи Власюк О. В. не володіє. Це створює загрозу проникнення сторонніх осіб на підприємство та витоку інформації про облік працівників та їх пересування.

Андрій Білий, відомий як син депутата “Єдиної Росії” у Криму, який зараз вже опікується управлінням безпеки Львова, безпосередньо впливав на призначення на посаду Єстеферову. Вона нещодавно приїхала з Дніпропетровської області, і досі там зареєстрована.

Також Білий причетний до призначення Власюка. Він зареєстрований у Хмельницькому, не володіє українською мовою і постійно на роботі спілкується російською (дуже часто нецензурною).

Фото: Сергій Журбенко

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!