«Львівелектротранс» витратить понад півмільйона гривень через службову недбалість чиновників (ФОТО)

Через службову недбалість чиновників департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Комунальне підприємство змушене витрачати зайві кошти — під час реконструкції вулиці Мечникова в департаменті житлового господарства та інфраструктури «забули» про необхідність заміни аварійного кабеля, який живить контактну мережу. Кілька років тому у Львові проводили масштабну реконструкцію вулиці Мечникова із заміною трамвайних колій. Але, як виявилося, чиновники департаменту житлового господарства та інфраструктури, які укладали технічне завдання на проведення реконструкції «забули» включити в проект заміну аварійної кабельної лінії, яка живить трамвайну лінію на Погулянку — навіть після завершення реконструкції вулиці Мечникова фідер «Мечникова-2» так і не був підключений до контактної мережі. Про це на своїй сторінці пише депутат Ігор Зінкевич.

З цього приводу Зінкевич ще минулого року звернувся із запитами у ЛКП «Львівелектротранс» та у департамент житлового господарства та інфраструктури. Як йому повідомили у департаменті житлового господарства та інфраструктури, старий кабель, який знаходиться в землі, під час реконструкції вулиці Мечникова не міняли і не ремонтували — замінили лише кабельні виводи, що подають струм на контактну мережу. У той самий час у ЛКП «Львівелектротранс» депутату відповіли, що заміна аварійної ділянки кабелю була включена у технічні умови на реконструкцію вулиці Мечникова — ці технічні умови підприємство передало замовнику реконструкції.

Навесні цього року, в. о. директора «Львівелектротрансу» Володимир Ковалів повідомив Зінкевичу про те, що кабель фідера «Мечникова-2» має низький рівень ізоляції — його обстежили пересувною лабораторією і виявили пошкодження.

Депутат повідомляє, що аналізуючи закупівлі ЛКП «Львівелектротранс» у системі «Прозорро» виявив, що підприємство замовило послуги і роботи із ремонту кабельної лінії. Власне, ремонт кабельної лінії виконає ПП «Галиченерго» за 749 386,52 гривень, але крім цього підприємство також заплатить ТзОВ «Інфоком» 76497,97 грн. за послуги горизонтального буріння під вулицей Шімзерів, а також іще півмільйона гривень за відновлення дорожнього і тротуарного покриття після ремонту кабельних ліній — ці роботи може виконати ТзОВ «НДор».

Зінкевич вважає, що якби кабельну лінію відремонтували або замінили вчасно, витрачати кошти на горизонтальне буріння і відновлення дорожнього покриття не було б потреби — на вулиці Мечникова проводилися значні земляні роботи, а дорожнє і тротуарне покриття переукладали або замінювали на всій ділянці — від Пекарської до Личаківської. З огляду на це, депутат звернувся до Національної поліції провести розслідування — на його думку «забудькуватість» чиновників департаменту житлового господарства та інфраструктури має ознаки злочину, передбаченого статтею 367 Кримінального кодексу України — «Службова недбалість».

«Якби чиновники департаменту житлового господарства та інфраструктури якісно готували технічне завдання на реконструкцію вулиці Личаківської і включили б туди ремонт або заміну кабелю, «Львівелектротранс» не мусив би нині витрачати майже 600 тисяч гривень на горизонтальне буріння для прокладання кабелю та відновлення покриття. Думаю, що правоохоронці мають дати оцінку цій забудькуватості. І це буде найкращим стимулом, щоб якісно готувати технічне завдання для проектів», — пише Ігор Зінкевич.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!