Львівські депутати ознайомились з сміттєпереробним комплексом польського Ґданська (фото)

Опубліковано 12 Червня 2019 о 12:05

Для міських обранців мерія влаштувала ознайомчий візит на завод механіко-біологічної переробки у місті Ґданськ. Таку поїздку організували на доручення міського голови, аби депутати ознайомилися з роботою комплексу та його впливом на довкілля. Адже саме таку технологію використають при спорудженні заводу у Львові. Про це повідомляє прес-служба львівської міської ради.

Семеро львівських депутатів що є представниками усіх фракцій відвідали сміттєпереробний завод у Гданську. Участь у робочому візиті взяли: Ігор Зінкевич, Уляна Пак, Мирослав Данилків, Ірина Оршак, Андрій Карбовник, Іван Гринда, Андрій Шевців.

«Для ознайомчого візиту ми обрали місто Ґданськ як таке, у якому працює аналогічний сміттєпереробний завод до того, який ми плануємо збудувати у Львові. Тож це прекрасна нагода на власні очі побачити, як працюють такі підприємства і поставити питання фахівцям, які займаються його експлуатацією. Об’єкти, які ми разом відвідуємо, за принципом роботи та технологіями є такими самими, які будуть у майбутньому комплексі на вулиці Пластовій, 13», — розповів директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

Зокрема, у Ґданську депутати Львова ознайомилися із роботою сортувальної установки для окремо зібраних і змішаних відходів, системою компостування біологічних відходів та побачили як працює система збирання та дроблення великогабаритних відходів.

Нагадаємо, що сміттєпереробний завод у Гданську обслуговує територію, де мешкає близько 500 000 осіб. Комплекс розпочав свою діяльність на початку 90-их. У 2008 році приєднався до проекту Європейського Союзу, був модернізованим і у 2011 році запрацював оновленими потужностями. Відстань до найближчого житлового будинку складає 200 метрів, комплекс також знаходиться в адміністративних межах міста.

Нагадаємо, рекультивація Грибовицького сміттєзвалища є частиною комплексного плану вирішення проблеми поводження з твердими побутовими відходами у Львові. Вже у цьому році відкриється станція компостування органічних відходів. Для цих цілей місто отримало 25 млн євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, 10 млн євро гранту — безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста — 6,75 млн євро.

 

 
 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM