Львівські лікарі розповіли, як рятували 3-річного хлопчика, що проковтнув магнітні кульки (відео)

У суботу, 10 жовтня, до львівської міської дитячій лікарні потрапив трирічний хлопчик, який проковтнув магнітні кульки. Про це повідомляла “Варта1”.

Дитині, яка ковтнула деталі (магнітні кульки) популярної гри, довелося видалити частину розірваного кишківника.

Хлопчик потрапив до лікарні зі скаргами на гострий біль та блювоту — характерні симптоми для апендицит. Проте, справжня причина здивувала навіть лікарів.

У коментарі журналістам Галина Радченко, хірург Міської клінічної дитячої лікарні розповіла, як доводилося рятувати маленького пацієнта.

“Старші хірурги з досвідом називають людський живіт “коробка з секретами”. Іноді, можна наштовхнутися на випадкові знахідки. Саме так і сталося з 3-річним хлопчиком який поступив у важкому стані з перитонітом. І зазвичай цей перитоніт у такому віці був апендикулярного походження. Коли ми взяли хлопчика на операцію, були переконані, що це пов’язано з запаленням апендикса. При оперативному втручанні побачили три дірки в тонкій кишці, та дві дірки в сліпій кишці, які не мали б утворитися в цій ситуації. Власне так і було знайдено стороннє тіло в просвіті кишки”, — розповіла лікар.

Читайте також:   "Wizz Air" відновила польоти Львів–Щецин (фото)

Було знайдено всього п’ять магнітних кульок. За висновками лікарки, кульки перебували всередині декілька днів.

“У результаті, там де були три дірки в тонкій кишці довелося робити резекцію кишки, оскільки кульки там стояли вже не один день. А в товстій кишці зашили.  Щоб забрати кульки,  і не  травмувати кишку зайвий раз, прийнято було рішення вивести їх через апендикс. Повірте, це вкрай важка операція для дитини. Тому, що шилася кишка в двох місцях, адже хірургам довелося видалити частину розірваної кишки. Тим не менше це врятувало дитині життя”, — розповіла Галина Радченко.

Лікар зазначила, що батькам це наука на майбутнє, щоб не купувати дітям магнітні речі, іграшки з магнітними деталями, особливо таким маленьким дітям.

Зараз стан дитини уже не важкий. Йому значно легше. Кишківник хлопчика почав працювати.

У лікарні маленкьму пацієнту доведеться пробути ще близько п’яти днів.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!