Львівські лікарі врятували руку 7-річному хлопчику (фото)

 

У Львівській Обласній Дитячій Клінічній лікарні “Охматдит” провели успішну операцію по видаленню пухлини у 7-річного хлопчика. Про це розповіли у пресслужбі лікарні.

Лікарі-ортопеди “ОХМАТДИТУ” прийняли важливе рішення — видаляти велику остеохондрому плеча. Маленький пацієнт ходив з нею 3 роки.

 

Вперше пухлину кістки у дитини діагностували у 4 рочки, але тоді лікарі прийняли рішення спостерігати, як вона себе поводитиме.

Але остеохондрома — хоч і доброякісне утворення, але все ж небезпечне, адже з часом може уражати зони росту кістки, порушувати функцію руки, кровообіг і навіть перероджуватися у злоякісну.

“Складність операції полягала у доступі до пухлини — нам треба було обійти великі судини і нерви, максимально зберегти кістку з мінімальною крововтратою, уникнути руйнування м’язів, нервових волокон і зберегти дитині функцію руки. Усе заплановане нам вдалося завдяки злагодженим діям усієї команди”, — розповіла завідувачка ортопедичним відділенням Злата Кузьо.
У маленького пацієнта все пройшло добре, хлопчик на 2 день поїхав додому.

Операційна команда, яка виконувала операцію — ортопеди-хірурги Олександр Корольков, Злата Кузьо, Оксана Колодій, інтерн Назар Росоловський, анестезіолог — Мар’яна Собко, операційна медсестра — Тетяна Качмарик, анестезистка — Наталя Голинська і молодша медсестра — Світлана Мєскало.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!