Львівські медики повідомили, як почувається пацієнтка, яку евакуювали до лікарні гелікоптером (ФОТО)

Медики повідомили про стан жінки, яку близько тижня тому гелікоптером доставили до лікарні швидкої допомоги. Тоді 65-річну пані Катерину із Турківського району у критично важкому стані з підозрою на інфаркт доправили медикам. Про це повідомили на сторінці Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова.

Лікарі розповіли, що серце жінки не перекачувало достатню кількість крові, життєвоважливі органи не працювали належним чином.

Її стан ускладнювався кардіогенним шоком — найчастішою причиною летального результату при інфаркті міокарда.

“Пані Катерину терміново доставляють до нас аеромедичною евакуацією! Так вдалося зберегти «золоту годину» — час, коли терапевтичне лікування є найефективнішим для хворого. Щойно вертоліт приземлився на задньому дворі лікарні, жінку повезли на обстеження у нашу найсучаснішу ангіографічну операційну. На щастя, у нашій лікарні є усе необхідне обладнання та висококваліфіковані спеціалісти, що дозволяє швидко провести обстеження та надати допомогу у найстисліші терміни. Дослідження судин серця підтверджує інфаркт, ускладнений кардіогенним шоком”, — розповіли у медиків.

Зазначається, що при такому виді інфаркту клітини відмирають не тільки в середньому шарі серцевого м’язу, а й інших шарах — епікарді й ендокарді.
“У терміновому порядку наші спеціалісти Центру серця та судин проводять стентування передньої міжшлуночкової гілки коронарної артерії. Тобто, встановлюють мініатюрний пристрій кардіостент у місці звуження судини, тим самим відновлюючи у ній кровотік та запобігаючи розвитку інфаркту. Зараз пацієнтка почуває себе добре та поїхала додому! Усі ланки надання медичної допомоги спрацювали злагоджено та швидко. Від перших больових відчуттів до надання невідкладної допомоги минуло дві години! Медики встигли надати допомогу пацієнтці у межах «терапевтичного вікна» без негативних наслідків хвороби для її здоров’я!” — додали в лікарні.

Нагадаємо, що львівський медичний вертоліт врятував третього пацієнта за добу минулого тижня.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!