Львівські нейрохірурги видалили величезну пухлину на голові жінки (фото)

 

Нейрохірурги Львівської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги успішно прооперували жінку і видалили гігантську менінгіому. Про це повідомили на сторінці закладу у “Facebook”.

Доброякісна пухлина розміром 10х7 см, росла із оболонки головного мозку над синусом — тобто над найбільшою веною мозку. Пухлина буквально проростала в кістку під шкіру жінки.

“По допомогу до наших медиків звернулася пацієнтка, у якої впродовж п’яти років поступово «росла гуля» на голові. Одного дня жінці раптово паралізувало ліву руку та ногу. Такі симптоми не дозволяли далі чекати. Після проведення усіх необхідних дообстежень, виконано нейрохірургічне втручання — тотальне видалення менінгіоми із пластикою твердої оболонки та кістки титановою пластиною. Це — одна з найбільш складних операцій в нейрохірургії, адже менінгіоми небезпечні можливим виникненням інтенсивної кровотечі під час їхнього видалення, оскільки дуже добре кровопостачаються”, — розповіли в лікарні.

Пухлину було видалено завдяки професійній роботі команди нейрохірургів — Андрія Токарського, Остапа Федорка, Андрія Батюка, анестезіолога Любов Діжак, операційної медсестри Тетяни Саєнко, анестезистки Катерини Кирик та молодшої медсестри Соломії.

“Уже після операції рухи у лівих кінцівках жінки відновилися, а «гулі на голові» більше немає. Пацієнтка активна, самостійно ходить і вже навіть поїхала додому!” — поділилися лікарі.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!