Львівський суд покарав викладача за порушення авторських прав

 

Залізничний районний суд Львова покарав викладача коледжу, який розповсюджував програмне забезпечення без дозволу правовласника.

Про це інформує «Судовий репортер,» з посиланням на вирок від 23 квітня.

Йдеться про викладача Львівського коледжу державного університету телекомунікації. У кінці 2017 року він розміщував в інтернеті оголошення про встановлення бухгалтерської програми «1С: Підприємство 8.3».

Працівники одної консалтингової групи зв’язалися з ним і розпитали про послугу. Чоловік запропонував поставити ліцензійну або неліцензійну програми. Після цього під контролем поліції провели закупівлю програмного забезпечення.

 

За встановлення неліцензійної версії програмного забезпечення викладач отримав 500 гривень. Через місяць він повторив це. Своїми діями чоловік порушив авторські права компанії «Molenari OU».

Крім того, він неправомірно втрутився у роботу автоматизованої системи «1С: Підприємство 8.3» та нейтралізував її засіб інтелектуального захисту, що призвело до незаконного запуску та використання програмного продукту.

У суді викладач провину не визнав, але відмовився від дачі показань із посиланням на статтю 63 Конституції.

Суд призначив покарання — 3 роки позбавлення волі, але звільнив чоловіка від відбування покарання з іспитовим терміном 2 роки. Також суд стягнув 83 тисячі гривень матеріальної шкоди за порушені авторські права.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!