М’ясо, кістки та ріки крові: мешканці села на Львівщині скидають рештки тварин у полі (фото)

Вчора, 14 листопада, громадські активісти, спільно з журналістами, знайшли несанкціонований склад тваринних рештів біля Жовкви, Львівської області, у селі Боянець. Про це повідомила журналістка Ольга Євстегнеєва, на сторінці у “Facebook”.

“Я сьогодні буду знову про своє. Про м’ясо, кістки та ріки крові. Біля Жовкви, Львівської області, є село — Боянець, де кілька десятків сімей займається дворовим забоєм скоту. Пізніше це м’ясо йде на ринки Львова. Вони, з незрозумілих нікому причин, продовжують і далі тваринні рештки викидати в полях та лісах, що неодноразово фіксували місцеві. Через це вода в колодязях людей непридатна для пиття, але “бізнесменам” байдуже. Сьогодні ми з Ігорем Муравським, Юрієм Петранем Михайлом Ребришем спіймали їх на гарячому”, — повідомила журналістка.

Зазначається також, що тут же, на Жовківщині, відновив свою роботу переробний завод, куди можна цілком законно здавати тваринні рештки.

За попередніми підрахунками журналістки, село продукує відходів приблизно 9–10 тон на тиждень.

“25 % становлять відходи від свійських тварин. Тобто у тиждень вони мають 36 тон живого “м’яса”. 27 тон вони продають на львівських базарах, помножимо це на середню вартість м’яса та субпродуктів, нехай у 90 грн, і отримуємо 2 млн 700 тис грн виручки. А утилізація 9 тон решток по середній ціні у 2250 грн за тонну коштує 18 тисяч 450 грн. Хіба не нонсенс при такій демократичній ціні утилізації продовжувати далі отруювати навколишнє середовище, де живуть їхні та чужі діти?” — повідомила журналістка.

Спільно з місцевим депутатом Ігорем Муравським та громадським діячем Михайлом Ребришом, влаштували засідку на порушників.

“Як тільки ми під’їжджали до місця засідки — побачили мікроавтобус, на польській реєстрації, з причіпом без номерних знаків, навантажений тваринними рештками. Ми прослідкували за ними у поле, відзняли, як відходи скидають у поле двоє хлопців. Вдалось затримати обох, але водій за кілька хвилин втік. Те, що ми там побачили — шок. Вириті котлавани по 4 метри і довжиною у кількадесят метрів, набиті тельбухами і кишками, ріки крові, насипи вже заритих могильників і то все за 50 метрів від річки з красномовною назвою “Свиня”, що впадає у Рату та у Західний Буг. Викликали поліцію, яка зафіксувала все. Опитала нас, як свідків, та забрала машину з причіпом на територію Ветсанзаводу, бо везти це “добро” на штрафмайданчик було б неадекватно”, — продовжує Ольга Євстегнеєва.

Екологи приїхали зі Львова та взяли проби ґрунту. 

“Коли минулого разу таку засідку робили місцеві й спіймали злочинців на гарячому — то за півгодини приїхало з кілька десят чоловіків, які намагались “домовитись”. Саме після цього я зрозуміла — що там треба бути журналісту. Цього разу теж під’їхав мікроавтобус з двома чоловіками. Вони підійшли до поліції, я в той час знімала поряд. Коли я спробувала підійти і їх записати — вони банально втекли. Очевидно, вони впевнені, що їм нічого не буде. Коли затриманий хлопець дзвонив власнику машини і своєму “куратору”, щоб його забрали, то нас з поліцією обклали матом і сказали, що не приїдуть, бо “ходить ота і їх знімає”. Це шок. Я навіть не знаю, як назвати цих людей. Вони абсолютно впевнені у безкарності й готові на все. Але бояться камери. Ну хоч щось”, — додала журналістка.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!