Майже кожен другий учитель в Україні на межі виснаження — опитування

Майже кожен другий учитель в  Україні не отримує задоволення від своєї роботи та працює на межі виснаження, а понад половина педагогів працює з відчуттям постійної втоми.

Про це свідчать результати опитування, що було проведено освітнім проєктом “Прошколу”, пише портал “Освіта.ua”.

Однією з головних причин незадоволення вчителів власною діяльністю є брак мотивації.

Зазначається, що 53 % педагогів працюють із відчуттям постійної втоми, а 39 % взагалі є на межі виснаження.

Також 17 % учителів підтвердили, що з ними траплялись панічні атаки. Водночас 19 % вчителів зауважили, що відчувають ентузіазм та натхнення, тоді як лише 6 % — апатію.

Автори дослідження наголошують, що зазначені дані аж ніяк не говорять, що українські вчителі страждають від своєї роботи, але цифри свідчать, що варто знайти метод мотивації та підтримки викладачів і школи. Адже платнею в 4600 грн навряд чи можна надихнути на роботу, яка вимагає максимальної віддачі.

На психологічний стан учителів впливають і умови праці, оскільки досі в деяких школах немає ані туалетів у приміщеннях, ані належного опалення.

Інша причина в тому, що на вчителів покладається більше обов’язків, аніж вони здатні на себе взяти.

«Педагоги мусять брати участь у вихованні дітей, соціалізації, розвивати їх емоційний інтелект, розв’язувати конфлікти та часто — підтримувати та мотивувати дітлахів, яких називають «складними». Як виявилося 49 % викладачів щодня контактують із важкими дітьми — тими, які постійно провокують, порушують дисципліну, булять інших (а не рідко й самого вчителя), відмовляються вчитися — і це теж частина роботи», — зазначають автори дослідження.

Також, за отриманими даними, майже 94 % учителів жодного разу не відвідували психолога, навіть шкільного. І це при тому, що 40 % не знають, як стабілізувати свій емоційний стан.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!