Максим Степанов розповів, чи затвердить Кабмін завтра запровадження жорсткого карантину

Кабінет міністрів України на засіданні у середу, 2 грудня, не розглядатиме питання щодо запровадження жорсткого карантину. Водночас, у разі введення локдауну в Україні уряд за 7–10 днів зробить офіційне повідомлення. Про це 1 грудня розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі телеканалу “Україна 24”.

На запитання про порядок денний уряду на середу, міністр відповів:

“Не чекати (розгляду запровадження локдаунуред.), ми таку пропозицію не вносили. У нас є інші постанови, які стосуються медичної системи, галузі, але те, що завтра, не стосується саме карантинних обмежень. Там є постанови щодо додаткового виділення коштів, зокрема на лабораторні центри, це така поточна робота. З приводу жорсткого карантину, будь-яких додаткових обмеженьзавтра ми такий проєкт рішення навіть не готували”.

Степанов запевнив, що в разі посилення карантину в Україні уряд за 7–10 днів зробить офіційне повідомлення.

“Для нас введення будь-яких карантинних обмежень і жорсткого карантину пов’язано з однимпотрібно зменшити тиск на медичну систему, це головний показник. Уявімо собі, якщо у нас все закрито, крім продуктових магазинів, аптек, але водночас є критична інфраструктура, яка працюєлікарні, електростанції… З точки зору епідеміології та того, що буде прописано в жорсткому карантині й зачинено, ми не вважаємо, що створить проблему і вплине на показники захворюваності незакриття транспорту, тому що в такому разі в транспорті не буде години пік, і всі будуть дотримуватися заходів”,додав глава МОЗ.

Читайте також:   У Львові сталася ДТП легковика та маршрутки (фото, відео)

Також міністр прокоментував фінансування медичної галузі у зв’язку з коронавірусом: “У Національної служби здоров’я є 21 млрд, і ми ще додали 5 млрд 636 млн грн, цього нам цілком вистачить при збільшенні кількості хворих у лікарнях. Ми все прорахували заздалегідь”.

Раніше глава МОЗ Максим Степанов розповів в ефірі телеканалу “Україна 24”, за яких умов запровадять жорсткий локдаун.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!