Маємо три сценарії: у МОЗ розповіли, що чекає на школярів з 1 вересня

В Україні планують, що діти з 1 вересня підуть до школи. Так, якщо регіон залишиться у зеленій зоні епідемнебезпеки, то навчання розпочнеться без будь-яких додаткових обмежень. Про це повідомляє “24 канал”.

За словами міністра, МОЗ спільно з МОН думають над тим, що буде з освітнім процесом, коли будуть вводити додаткові карантинні обмеження.

Про це міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко розповів у коментарі.За його словами, якщо певна область переходитиме на жовтий, помаранчевий чи червоний рівень, то навчання продовжуватиметься, але лише у тих школах, де будуть вакциновані 80 % освітян.

“Сьогодні в Україні продовжує діяти адаптивний карантин. І з урахуванням ситуації, яку ми бачимо у Європі, в Україні треба буде подовжити адаптивний карантин щонайменше на два місяці”, — зазначив міністр.

У МОЗ прогнозують різні сценарії, адже коронавірус поводиться непередбачувано. Нині динаміка захворюваності повторюється майже один в один з літом 2020 року, тому у серпні спалах вірусу не прогнозують.

Ми маємо три сценарії — песимістичний, оптимальний і помірний. У МОЗ їх розраховували не по спалаху, а по завантаженості системи охорони здоров’я. Тому ми повинні підготуватися навіть до песимістичного сценарію, — сказав він.

Очільник МОЗ запевняє, що не варто чекати спалаху коронавірусу, а краще заздалегідь підготуватися до нього та вакцинуватися.

До слова, уряд видав постанову, що школи, у яких вакциновано понад 80 % педагогів, можуть працювати, навіть якщо регіон перейде в жовту, помаранчеву чи навіть червону зону карантину. В іншому випадку — при посиленому карантину в школах запроваджується дистанційне навчання.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!