Медведчуку та Козаку повідомили підозру у державній зраді

 

У вівторок, 11 травня Ірина Венедіктова, Генеральний прокурор України підписала підозру у державній зраді двом депутатам Верховної Ради. Про це вона повідомила у “Facebook”.

“Інформую суспільство про те, що сьогодні я поставила свій підпис на повідомленнях про підозру двом народним депутатам українського Парламенту — М і К. Ми з колегами із правоохоронних органів провели масу слідчих дій, отримали багато експертних висновків, в ході досудового розслідування допитали цінних свідків. Робота велась ефективно, ми робили все можливе, щоб інформація залишалась у вакуумі”, — йдеться у повідомленні.

Прокурор вказує лише абревіатури, однак не важко здогадатися, що мова йде про кума Путіна Віктора Медведчука та його соратника Тараса Козака.

За результатами вивчення зібраних матеріалів справи, прокурор дійшла висновку про необхідність взяти на себе відповідальність повідомити  «парламентарям» про підозру.

“Вважаю, що слідство і прокурори на сьогодні отримали достатньо підстав для зміни їх статусу із свідків на підозрюваних.

 

Отже, народні депутати М І К підозрюються в державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів в українському Криму. За результатами обшуків, місцезнаходження нардепа М не встановлено, а тому СБУ вживаються відповідні заходи до його встановлення та вручення йому клопотання про тримання під вартою.

Висновки:
1. Вважати Крим частиною іншої держави — не можна.
2. Сприяти і безпосередньо брати участь в передачі цінних документів, що стосуються українських надр, грошовий еквівалент ресурсів яких становить 38 млрд грн — не можна.
3. Ставати правонаступником української власності, що по праву належить громадянам України — не можна.
4. Розкривати відомості, що містять держтаємницю — не можна.
5. Створювати армію інформаційних клоунів і ляльководити ними у власних антиукраїнських інтересах — не можна”, — додала Венедіктова.

Додамо, що раніше у ДБР повідомили, що справа проти кума Путіна та депутата Ради Віктора Медведчука, відкрита ще у 2019 році, досі в процесі досудового розслідування. Мова про державну зраду і посягання на територіальну цілісність та недоторканність України.

«У вказаному кримінальному провадженні досудове розслідування здійснюється Центральним апаратом Державного бюро розслідувань. У кримінальному провадженні жодній особі про підозру не повідомлялося. Кримінальне провадження не закривалося», — інформують у ДБР.

Зазначимо, у лютому 2019 року Генпрокуратура відкрила провадження за зверненням тоді депутата Андрія Тетерука проти співголови ОПЗЖ Віктора Медведчука за статтями про сепаратизм і державну зраду.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!