Медична афера: лікарі виписували препарати лише певних фармкомпаній, щоб отримати зиск

Опубліковано 6 Грудня 2019 о 19:10

Лікарі виписували препарати лише певних фармкомпаній, за що отримували “винагороду”. Про це повідомили у Департаменті стратегічних розслідувань Національної поліції, пише ТСН

Так, фармацевтичні компанії викрили на просуванні своїх препаратів та збільшенні їхніх продажів через лікарів.

“Упродовж 2018–2019 років, службові особи та представники групи компаній систематично надавали лікарям закладів охорони здоров’я на території міста Києва та інших областей неправомірну вигоду. За це медики, використовуючи свої повноваження, під час призначення пацієнтам ліків надавали перевагу медичним препаратам саме цієї групи компаній”, – встановили слідчі.

За попередніми даними, сума наданих “винагород” становить 140 мільйонів гривень.

Також зазначається, що гроші представники групи компаній отримували завдяки ухиленню від сплати податків.

“Наприклад, комерційні структури замовляли у підприємств рекламні послуги або послуги з організації проведення медійних заходів, які фактично не надавались, отримували від фармкомпаній гроші, які перераховували на карткові рахунки підконтрольних фізичних осіб підприємців. У подальшому передавали ці кошти представникам підприємств фармацевтичної бізнес-групи”, — додали у Нацполіції.

Наразі оперативники провели низку санкціонованих обшуків в офісних приміщеннях та за місцями проживання посадовців та інших осіб, що можуть бути причетні до “схеми”. 

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 368-4 (підкуп особи, яка надає публічні послуги) та ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) Кримінального кодексу України. Досудове розслідування триває. 

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM