Менше ніж за тиждень "заміновано" 65 закладів охорони здоров’я, — Супрун

minirovanie-2-of-1
minirovanie-2-of-1

За даними Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України, з 3 по 11 червня надійшли повідомлення про замінування з 11 регіонів. За цей період було заміновано щонайменше 251 об’єкти (торгові центри, будинки, будівлі вокзалів), а також 65 закладів охорони здоров’я. Жодне з цих повідомлень не підтвердилося. Про це повідомила в. о. мініста охорони здоров’я Уляна Супрун, на своїй сторінці у «Facebook».

Серйозну небезпеку такі повідомлення становлять для закладів охорони здоров’я. Через них скасовуються операції та важливі процедури, евакуйовуються пацієнти та медичний персонал лікарні, робота медзакладу фактично блокується на невизначений час.

Як наслідок — операції та життєво важливі процедури потрібно переносити, зростає навантаження на медичних працівників, виникають серйозні перебої в роботі, а під загрозою опиняється здоров’я та життя пацієнтів.

«Така системність та регулярність свідчить про те, що це не відбувається через чиєсь бажання невдало пожартувати чи розважитися. Виглядає, наче відбувається перевірка спроможності державних служб реагувати на такі виклики», — робить висновки в. о. міністра МОЗ.

Наразі, жодне повідомлення не підтвердилося, але в будь-якому випадку потрібно бути готовим до всього і знати, як діяти в такій надзвичайній ситуації.

Уляна Супрун дала ряд порад, як діяти при такому повідомленні. 

Найчастіше такі повідомлення приходять у вигляді SMS на телефон або електронним листом. У цьому випадку:

не видаляйте та не відповідайте на електронний лист чи повідомлення;
якщо надіслано електронною поштою, запишіть адресу;
якщо надіслано через соціальні мережі, занотуйте ім’я чи назву аккаунта;
негайно зателефонуйте за номером «101», «102» або на гарячу лінію Служби безпеки;
дотримуйтеся вказівок, що вам нададуть.

Що робити громадянам у випадку оголошення евакуації:

зберігати спокій та не панікувати;
взяти з собою документи, гроші, цінності (у разі необхідності ліки);
відключити всі електричні прилади;
замкнути приміщення та вийти у безпечне місце.

Важливо, щоби плани евакуації в будівлях були актуальними та добре вивченими. Процедури евакуації повинні також передбачати заходи для забезпечення того, щоб ніхто не входив на територію після її початку.

Необхідно, щоб управлінці на місцях звернули увагу на ці правила та провели відповідні заходи.

varta1.com.ua: Новини