Мер Рівного вибачився за пропозицію «запакувати ромів в автобус»

Роми «дістали» не лише жителів Рівного, які розмістили петицію на сайті міськради з проханням притягнути перших до відповідальності за вибивання вікон в авто і вимагання грошей. Їхня нахабна поведінка обурює і міського голову Олександра Третяка, про що він заявив в ефірі Радіо Трек він сказав: «Я бачу, що йде до того, що ми зробимо радикально: всіх запакуємо в автобус і вивеземо в їхнє рідне Закарпаття».

Як повідомляє «Радіо Трек», згодом Олександр Третяк вибачився за такі слова.

«Вчора на запитання журналістів щодо протиправної поведінки представників національних меншин у нашому місті відповів досить емоційно за що хочу попросити вибачення. Така моя реакція викликана численними скаргами рівнян, зокрема петицією на сайті міської ради «Притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності ромське населення» та іншими зверненнями.

Водночас, у нашій громаді дійсно склалася складна ситуація з протиправними діями різних осіб, що займаються жебракуванням та іншими протиправними діями, що порушують правила громадського порядку. Боротися з ними правоохоронці намагаються, втім безрезультатно. Адже в нашій державі жебракування офіційно не заборонене.

Справа не в тому, що ми маємо упереджене ставлення до осіб певної національності, а справа у порушеннях Кримінального кодексу конкретними громадянами, незалежно від їх етнічного походження.

Тому кожного, хто буде порушувати Закон, чекатиме покарання. Незалежно від етнічного походження, адже всі рівні й мають не лише однакові права, але й однакові обов’язки поводитися по-людськи.

Рівне — відкрите для всіх, але мій обов’язок, як міського голови, якого обрали для захисту інтересів рівнян, обов’язково захищати мешканців нашої громади», — написав на своїй сторінці у “Facebook” Олександр Третяк.

Як пише “ZMINA”, на висловлювання Третяка відреагували правозахисники. Вони вбачають у такій риториці дискримінацію, яка може спричинити розпалювання ворожнечі.

Ромський правозахисник Юліан Кондур зазначив, що стосовно порушення журналістських стандартів у публікації на сайті “Радіо Трек” Коаліція ромських неурядових громадських організацій готує звернення до Комісії з журналістської етики. Звертатимуться також до Омбудсмана щодо висловлювань мера.

“Наразі, ми намагаємося знайти пряму мову та зрозуміти, що було сказано та в якому контексті”, – пояснив правозахисник.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!