Мерія Львова даватиме додаткову допомогу членам сімей загиблих під час Скнилівської трагедії

Сьогодні, 25 лютого, відбулась сесія Львівської міської ради. На ній ухвалили рішення про соціальну підтримку окремих категорій населення Львівської ОТГ. Йдеться про щомісячну виплату непрацездатним членам сімей загиблих у Скнилівській авіакатастрофі. Про це повідомили у пресслужбі ЛМР.

Відповідну ухвалу підтримав 51 депутат. Як пояснили в управлінні соціального захисту, це одна з  найвразливіших категорій населення області. Окремі члени родин загиблих на військовому летовищі “Скнилів” у 2002 році на сьогодні досягли пенсійного віку або визнані особами з інвалідністю.

«Це додаткова соціальна гарантія з бюджету Львівської ОТГ. Варто зауважити, що на державному рівні для сімей загиблих в авіакатастрофі не передбачено жодних пільг, доплат, інших соціальних гарантій з урахуванням їхнього статусу», — зауважив керівник міського управління соціального захисту Ігор Кобрин.

Зараз у Львові на обліку є 57 членів таких сімей. З них 31 особа отримує пенсію чи державну соціальну допомогу особам з інвалідністю. Причому розмір виплат, які вони отримують, встановлено на рівні прожиткового мінімуму. Тож аби фінансово підтримати їх, прийнято рішення встановити виплату щомісячної  грошової допомоги (з 1 січня 2021 року — 3538 грн). Це з урахуванням пенсій, соціальних виплат, доплат, які члени сімей загиблих отримують коштом державного бюджету України чи інших бюджетів.

Наразі, право на виплату щомісячної адресної грошової допомоги матиме 21 людина. Їхній дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Приблизна потреба в коштах для виплати грошової допомоги на 2021 рік становитиме 331,8 тис гривень.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!