Мертві тварини і дев’ять дітей – в лікарні: у буковинському селі масове отруєння гербіцидами

На Буковині ціла сім’я – мати та дев’ятеро дітей – потрапили до лікарні з діагнозом отруєння невідомою речовиною. Люди звинувачують у тому, що сталося, агрофірму, яка орендує поле за півсотні метрів від них, та – все заперечує, йдеться в ТСН.16.45.

З півтори сотні кролів лишилося тільки два, решта кліток порожні. У вуликах тисячі мертвих бджіл, в озері поруч з будинком плаває мертва риба. Але найбільше Микола Попик переживає за свою родину – його дружина і всі 9 дітей зараз у лікарні.  Першим занедужав десятирічний Юрко, а за ним і інші. 

«Надійшли діти з проявами підвищеної температури до 38, головними болями, нудота. Діагноз виставлений – отруєння невідомою речовиною», – каже заступник головного лікаря Сторожинецької ЦРЛ Микола Дідух.

Все це наслідки весняної обробки землі, впевнений Микола Попик. Каже, напередодні бачив трактор, який оприскував хімікатами поле за 500 метрах від дому.

«Дзвоним агроному, кажемо, що ви травите, таке повітря, смердить, а він каже, що ми перевіряємо бочку, оприскуєм водою», – розповідає власник господарства Микола Попик.

Сусіди пана Миколи, яким також зле, кажуть, отруту з полів агрофірми до їхніх дворів занесло вітром.  

Техніка, за допомогою якої обробляють поля, нині стоїть обабіч дороги. У агрофірмі ж стверджують, що нічого не кропили, а просто перевіряли її на справність. Керівник фірми ситуацію коментує лише телефоном. Переконує, техніку прокачували водою, тож отруїти мешканців будинків, які доволі далеко від полів не могли. 

«Я лише почав працювати, від цього будинку майже півкілометра. Я просто калібрував оприскувач, він не працював, я склався увечері, більше не робив нічого», – запевняє виконавчий директор агрофірми Андрій Ільченко.

Агрофірма не винна – переконують в обласній Держпродспоживслужбі. Скоріше за все отруту розпилював власник городу, який розташований між полями орендарів і будинками.

«Тут є земельна ділянка, яка засіяна пшеницею, яка за нашими даними, днів 5 тому оброблялась гербіцидом. Стояв запах, є ураження. Це є ділянка якогось громадянина, який проживає там», – каже начальник управління Держпродсвоживслужби в Чернівецькій області Олександр Александрюк.

Утім, визнають, така обробка не мала б вплинути на рибу. Тож остаточно розібратися в цій майже детективній історії, обіцяють  лише за кілька днів, після завершення усіх експертиз. Після цього усі матеріали передадуть в поліцію і вона вже встановить винного, який має компенсувати людям всі збитки. 

 

 

Posted in АКТУАЛЬНО, Зх. Україна, НОВИНИ, Новини Буковини
Çàãðóçêà...