Мешканці шоковані новими тарифами у приміських та міжміських маршрутках Львівщини

На Львівщині перевізники у лютому вкотре підняли тарифи у приміських та міжміських маршрутках. Подекуди ціни зашкалюють – становлять понад 1,1 грн за 1 км. Про це пише IA ZIK.

Зокрема, студенти, які користуються приміським маршрутом №140 Львів-Городок, повідомляють, що вражені зростанням цін до приміських сіл Львова. Зокрема, днями водій маршрутки №140 запросив зі Львова (район Привокзальної) до Бартатова 12 грн. За даними додатку Google Maps, відстань від Залізничного району Львова, звідки курсують ці маршрутки, до Бартатова – 10,7 км. При ціні 12 грн – вартість 1 км становить 1,12 грн.

«Слід зазначити, що восени, десь у жовтні, на цьому маршруті вже піднімали тарифи. Тоді ціну зі Львова до Бартатова підняли із 8 грн до 10 грн, а зараз вже до 12 грн. При тому, що вартість зі Львова до Городка зросла до 15 грн, а це 22,5 км. Але якщо мешканці Городка можуть їздити маршрутками так званого далекого сполучення ще дешевше – за 13 грн, то в нас такої можливості немає – у приміських селах вони не зупиняють», – обурюються студенти.

Вони зазначають, що перевізник монополізував приміські перевезення і тепер встановлює захмарні тарифи. При цьому водії цього маршруту не дотримуються кінцевих зупинок у Львові та графіків руху – не курсують у вечірній «час пік» та не виконують останніх рейсів – після 20.00.

Слід зазначити, кореспондент IA ZIK, неодноразово повідомляла про скарги мешканців на маршрут №140 на гарячу лінію області «112», однак віз і нині там.

Маршрут №140 Львів-Городок обслуговує перевізник «Фіакр Львів».

Як повідомлялося, у лютому на Львівщині перевізники збільшили тарифи на проїзд у маршрутках. У Львівській ОДА вважають підняття цін на проїзд обґрунтованим.

Зі слів керівника департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку ЛОДА Романа Кокотайла, ціни на проїзд на приміських та міжміських маршрутах в області зросли в середньому на 10-13%. У середньому кілометр проїзду коштує близько 60-65 коп. При цьому посадовець не уточнив, чи це з ПДВ і страховим збором, чи без. Він зазначив, що вартість за 1 км становить менше, ніж гривню. 

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!