Міністр енергетики Оржель пообіцяв скасувати платіжку за транспортування газу

Кабінет Міністрів України і Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, працюють над створенням єдиної платіжки за газ.

Про це міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель заявив в ефірі “ICTV”, передає “Уніан”.

“Регулятор у нас незалежний, він повинен забезпечити баланс інтересів споживачів і галузі, але зараз опрацьовується, щоб не було окремих платіжок за транспортування і за споживання газу. Щоб це була окрема величина, яку треба сплатити, але не дві платіжки, щоб не дратувати українців”, — сказав міністр.

Він також зазначив, що, попри те, що споживачі комунальних послуг у січні отримали дві платіжки за газ, у результаті це не вплинуло на його ціну.

“Ціна не зросла. І сума цих двох платіжок має складати ціну, яка сформувалася за січень. Справа в тому, що у нас відбувається розвиток. Щоб споживач міг вибирати постачальника, щоб він розумів структуру тарифу і з чого він складається, було ухвалено рішення на рівні незалежного регулятора про формування двох платіжок. Одна платіжка безпосередньо за транспортування газу і розподіл, а інша — це ціна товару”, — пояснив Оржель.

За словами міністра, у новій квитанції буде “правильно” відображено вартість транспортування і споживання газу.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!