Мінкульт засуджує заборону книги “Справа Василя Стуса” і рекомендує її до читання

Міністерство культури та інформаційної політики засудило заборону Дарницьким судом Києва розповсюдження тиражу книги Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса” і рекомендувало її до читання, пише “Суспільне”.

“Творець “темників” вирішив знову виступити у звичній для себе ролі цензору та на допомогу йому прийшов український суд. Якими б емоційними не були вислови автора, але тепер про роль кума Путіна у справі засудження радянською системою українського письменника знатимуть в рази більше людей. Так само, як його спроба заборонити роботу журналістів підштовхнула до Помаранчевої революції”, — заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, у “Facebook”.

Ткаченко зазначив, що Міністерство культури рекомендує книгу “Справа Василя Стуса” Вахтанга Кіпіані до читання. Міністр додав, що поки справа буде в апеляції — він особисто закупить частину накладу для національних бібліотек.

19 жовтня в Офісі президента заявили, що “здивовані деякими формулюваннями” у рішенні суду про заборону поширювати книгу про Василя Стуса без дозволу голови політради “Опозиційної платформи — За життя” Віктора Медведчука. Зокрема, у відомстві назвали “дивними” визначення Медведчука як “персонажа твору”, оскільки він був учасником судового процесу над поетом, що підтверджують матеріали кримінальної справи.

Читайте також:   Рада ухвалила закон про одноразову виплату підприємцям через карантин

Нагадаємо, що Медведчук вважає, що у дев’яти епізодах книги Кіпіані містяться висловлювання, які не відповідають дійсності та принижують честь і гідність політика. У цих епізодах Кіпіані розповідає про Медведчука як адвоката поета Василя Стуса в судовому процесі 1980 року. У результаті поета засудили до 10 років примусових робіт та 5 років заслання. Стус помер 4 вересня 1985 року в карцері після оголошеного ним голодування.

Так, 19 жовтня 2020 року, Дарницький районний суд частково задовольнив позов Медведчука: визнав, що деякі фрази у книзі порушують честь та гідність.

За словами адвоката Кіпіані,три фрагменти книги визнані недостовірними, ще у трьох суд заборонив використання імені Медведчука, як персонажа твору, без його згоди.

Автор книги “Справа Василя Стуса” Вахтанг Кіпіані подаватиме апеляцію на рішення Дарницького райсуду Києва.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!