Містобудівні умови новобудов будуть оприлюднені на сайті міської ради

За словами начальника управління архітектури та урбаністики ЛМР, найближчим часом відкриють реєстр усіх містобудівних умов забудов Львова. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

За словами Андрія Садового, потрібна промоція цього питання.

«Якщо проаналізувати кількість проектів щодо будівництва житла, які знаходяться в роботі, то це орієнтовно 3 млн м². Це критично великий об’єм. Дуже часто компанії, що отримують хоча б одне погодження, не чекають погодження всієї процедури, роблять красивий малюнок, красивий ролик і рекламують продаж квартир. Збирають гроші у людей – і, збираючи кошти, починають будувати.

Враховуючи, що 3 млн. м² – критично великий об’єм, на думку фахівців, можемо стикнутися з проблемою, що частина будинків може бути недобудована. А кошти з людей будуть зібрані. Яким чином нам забезпечити громадян міста Львова та громадян, які хочуть купити помешкання, від того, щоб вони не були ошукані? Як унеможливити такі речі?», – звернувся до начальника управління архітектури та урбаністики ЛМР міський голова Львова Андрій Садовий.

«Якраз із 10 червня змінилося законодавство. Є кілька непоганих рішень. По-перше, нас зобов’язують всі містобудівні умови «вивісити» на сайті міської ради. Ми вже над цим працюємо. Найближчим часом відкриємо реєстр, де всі містобудівні умови будуть вивішені на сайті міської ради.

По-друге, скасування містобудівних умов і обмежень інспекцією призводить до негайного припинення будівництва. Раніше це було затягування в суд. Суд міг дозволити рухатися далі будівельнику і розглядати півроку – чи правочинно, чи неправочинно скасовані містобудівні умови.

Крім того, з’явилася інспекція архбудконтролю міста, яка, як на мене, навели порядок. Треба просто звіт по порушеннях робити публічним, щоб люди знали, які будівництва є проблемні, а які – ні», – сказав начальник управління архітектури та урбаністики ЛМР Юліан Чаплінський.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!