МОЗ оприлюднює спростування причини раптової смерті немовляти на Рівненщині, у той час як поліція продовжує розслідування

Вчора, 29 березня, близько 17 години, до поліції звернулися медики швидкої медичної допомоги, у місті Костополі, що на Рівненщині. Вони констатували смерть шестимісячної дівчинки. Про це офіційно повідомили у відділі комунікації поліції Рівненщини. Про це писала “Варта1”.

Слідчі з’ясували, що близько 13:30 год., лікарі Костопільського медзакладу провели дитині щеплення від поліомієліту та гепатиту. А вже близько 17 години, у немовляти різко погіршився стан здоров’я. Батьки викликали «швидку», однак дитина померла до приїзду медиків. 

За фактом неналежного виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків, внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, що спричинило тяжкі наслідки для неповнолітнього, слідчі слідчого управління розпочали досудове розслідування за попередньою правовою кваліфікацією частини 2 статті 140 Кримінального кодексу України.

Ситуацію відразу ж прокоментували і на сторінці Міністерства охорони здоров’я України: “Причина раптової смерті 6-місячної дитини у Рівненській області досліджується. Наразі, зв’язку з вакцинацією не встановлено”. 

У МОЗ повідомляють, що 29 березня, о 16:14 год., Костопільська підстанція екстреної (швидкої) медичної допомоги прийняла виклик до 6-ти місячної дитини. Бригада ЕМД за 11 хвилин, о 16:25 год., прибула на місце, але на той час дитина вже не мала ознак життя.

“Фахівець Комунального закладу “Обласне бюро судово-медичної експертизи” Рівненської обласної ради провів розтин та встановив попередню причину смерті: раптова смерть з ознаками дихальної недостатності та набряк мозку. Наразі, тривають лабораторні дослідження, з метою встановлення остаточної причини. МОЗ України висловлює свої співчуття рідним дитини. Медики співпрацюють з органами слідства для встановлення причини”, — повідомляють у МОЗ, спростовуючи зв’язок смерті дитини з введенням вакцини.

У МОЗ заявляють, що того ж дня, раніше, у Костопільській амбулаторії загальної практики сімейної медицини, у кабінеті щеплень, за письмовою згодою батьків та після огляду лікаря, ця дитина одержала два щеплення інактивованими (неживими) вакцинами. Час вакцинації — 14:00 год.

Дитина отримала 2-гу дозу проти гепатиту В (першу дозу вакцини проти гепатиту В та БЦЖ дитина отримала в пологовому будинку відповідно до календаря щеплень — стан після щеплень був задовільний). Друге щеплення було проти поліомієліту вакциною ІПВ.

“Крім того, того ж дня щеплення проти поліомієліту з того самого 10-дозового флакону було проведено ще восьми дітям. Стан усіх інших дітей задовільний. Всіх дітей перед щепленнями та після оглянув лікар. Холодовий ланцюг зберігання вакцин у цьому кабінеті щеплень належно дотримується”, — йдеться у повідомленні.

Останню крапку у встановленні істини у цій історії поставлять правоохоронці.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!