Мріє до кінця січня повернутися додому: лист наймолодшого полоненого моряка-українця з московської буцегарні

Опубліковано 24 Грудня 2018 о 15:55

«Найважче — дивитися у вікно та бачити вільних людей» — лист наймолодшого полоненого українського моряка Андрія Ейдера, надісланий у відповідь українській журналістці Таїсії Турчин з “UATV”, — повідомляє “Громадське”. Він розповів у ньому про стан свого здоров’я, передноворічні мрії, а також умови утримання.

Ейдер — один з трьох поранених українських моряків, якого утримують у СІЗО № 1 Москви — «Матроській тишині». Під час нападу російських суден українець дістав осколкові поранення ніг.

«Умови… можна сказати нормальні. Є книги, електрочайник, холодильник, батареї гріють, могло бути набагато гірше. Рани загоюються, можу ходити нормально, кульгаю. По сходах підніматися та спускатися важко, на жаль, сильне навантаження на ноги, руками за поручні хапаюся та йду. Банально — поки не можу ногу лежачи вертикально догори підняти, немає сили», — розповів моряк у своєму повідомленні.

Ейдер подякував за листи та передачі, які йому надсилають. Сподівається вийти на свободу та приїхати додому якнайшвидше.

«Мрію, щоб це сталося принаймні до кінця січня, але мені здається, що моїй мрії не судилося здійснитися. Гадки не маю, на скільки це все затягнеться, півроку, рік… Ці допити, зустрічі з різними людьми. Найважче — дивитися у вікно та бачити у далині сотні машин, людей, які вільні. Здається, ось вона, свобода, вона так далеко і так близько», — написав Ейдер.

Українець привітав усіх зі святами та попросив не забувати 24 полонених військових. 

Раніше Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи. Україна наполягає, що захоплені українські моряки є військовополоненими, тож їх не можуть судити, утримувати в СІЗО чи обмінювати як політв’язнів.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом, на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації у Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

загрузка...

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM