МВС запустило чат-бот для протидії домашньому насильству

958454_3_w_590
958454_3_w_590

Міністерство внутрішніх справ спільно з Харківським університетом внутрішніх справ і Національною поліцією України запустило в месенджері «Telegram» чат-бот #ДійПротиНасильства.

Як повідомляють у пресслужбі відомства, мета запуску бота — допомога у протидії домашньому насильству в умовах карантину.

Зокрема, заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко зазначила, що в період карантину всі підрозділи МВС переведені на посилений варіант несення служби. Правоохоронці  продовжують виконувати свої завдання та обов’язки щодо захисту правопорядку. Попри це, у фокусі діяльності правоохоронців незмінно залишається питання протидії домашньому насильству.

«З початку введення карантину кількість повідомлень на лінію «102» щодо домашнього насильства не збільшилася. Однак  ми розуміємо, що це може бути обумовлено низкою факторів. З одного боку, вимушена ізоляція та перебування разом із кривдником в одному приміщені не завжди дає можливість особі, яка страждає від домашнього насильства, викликати допомогу. З іншого боку, зазвичай, постраждалі повідомляють на «102» не при першій ситуації домашнього насильства, а часто це відбувається тоді, коли конфлікт досягає максимальної напруги й існує безпосередня загроза життю та здоров’ю. До цього ще додається невизначеність щодо  тривалості  карантину», — повідомила Катерина Павліченко.

Тож Міністерство внутрішніх справ і Національна поліція підготували план безпеки, який включає низку рекомендацій для людей, у яких під час самоізоляції є ризик постраждати від домашнього насильства.



Зазначають, що такий чат-бот допоможе:


  • викликати службу допомоги (поліцію, «швидку»);

  • перенаправити на фахівців юридичної допомоги, які, своєю чергою, нададуть юридичну консультацію в онлайн-режимі;

  • надати контакти інших служб;

  • роз’яснити, що таке домашнє насильство і як протидіяти цьому явищу;

  • про повноваження органів та установ, що здійснюють заходи щодо запобігання домашньому насильству.


Приєднатися до нього можна за посиланням @police_helpbot.

varta1.com.ua: Новини