На Алеї Героїв Небесної Сотні невідомі вандали знищили клумби (фото)

Сьогодні, 27 липня, близько 2 години ночі, на Алеї Героїв Небесної Сотні у Києві невідомий здійснив наругу — знищив висаджені за ініціативи Національного музею Революції Гідності у квітниках чорнобривці. Усього зловмисник встиг пошкодити 45 рослин. Про це повідомляється на сайті Меморіального комплексу.

Співробітники Національного музею Революції Гідності подали заяву та звернулися до Печерського управління поліції ГУНП в місті Києві щодо покарання винного.

А також вкотре закликали керівництво МВС і Нацполіції вжити всіх необхідних заходів з метою недопущення подібного у майбутньому.

“Ми обурені тим, що здійснено наругу над місцем пам’яті про наших Героїв. Звернулися до поліції та просимо надати запис із відеокамер спостереження на алеї, які зафіксували зловмисника. Попередньо знаємо, що винуватця вдалося затримати. Вимагаємо негайного покарання зловмисника, щоб унеможливити паплюження сакральних місць”, — розповідає завідувачка відділу будівництва Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні — Музею Революції Гідності Наталя Бойків, чоловік якої Володимир Бойків загинув на Майдані.

Це вже не перший випадок нищення бетонних квітників на алеї. У серпні минулого року, нетверезий чоловік на автомобілі марки “Лексус” зніс 13 бетонних квітників, а перед тим було пошкоджено ліхтарний стовп, який є об’єктом культурної спадщини. Це свідчить про те, що алея Героїв Небесної Сотні у статусі вулиці, а не меморіалу, дуже вразлива як для вандалів, так і щодо подібних надзвичайних ситуацій.

“Вже вкотре вимагаємо від правоохоронців запровадити пост цілодобового чергування Національної поліції на алеї Героїв Небесної Сотні та встановити якісні камери відеоспостереження, які б дозволяли розпізнавання облич зловмисників і порушників правопорядку. Таке реагування в умовах гібридної війни на регулярні акти вандалізму на території пам’ятки історії місцевого значення у центрі столиці країни, у найголовнішому політичному, культурному, історичному і соціальному просторі держави допомогло б запобігати як несвідомим діям, так і свідомим провокаціям чи атакам на пам’ять про українських героїв, а відтак на історичну пам’ять України”, — вважає генеральний директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло. 

Наразі, співробітники Музею разом з комунальниками усунули наслідки вандалізму — частину вирваних квітів висаджено у квітники, територію прибрано.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!