На Бібреччині професійно полікували 150-літні липи

 

За ініціативи волонтерів “Сокола” у Бібрці та за підтримки Чеського центру у Києві, в селі Суходіл Бібрецької громади чотири 150-літні липи отримали професійний догляд, санітарну обрізку від сухих гілок та омели, а також їм почистили та полікували від шкідників і грибків два дупла. Особливу опіку забезпечили деревам, які оточують старовинну статую чеського барокового святого — Яна Непомуцького. Про це інформує “СОКІЛ”.

Усі роботи та прибирання території ще до Великодня зробили фахівці Ландшафтний дизайн “Зелена гілка” у межах підготовки до Дня Європи у Бібрській громаді.

“Дерева були порослі омелою, два з них мають глибокі дупла, їх ніхто ніколи правильно не кронував. Ми тішимося, що цього року вдалося полікувати липи, але сподіваємося наступного вдасться знайти партерів і доброчинців, щоб відреставрувати саму статую, якій не менше 120 років і яка також є унікальною і справді цінною”, — каже творець маршруту “Сто гостей святого Яна” та ініціатор догляду за липами, координатор бібрського “Сокола”, архітектор Іван Щурко.

З нагоди Дня Європи на Бібреччині гостюватиме і директорка Чеського центру в Києві при Посольстві Чехії в Україні Радка Рубіліна. Попередньо у березні вона особисто оглянула дерева та побувала з візитом у Бібрській громаді.

“Липа є національним деревом Чехії, одним із важливих символів чеського ландшафту. Власне, дерева творять унікальний простір довкола статуї святого, додають затишку для кожного, хто приходить сюди помолитися, подумати. Я би хотіла, щоб так і було. Статуї Яна Непомуцького — покровителя мандрівників і мостів, стоять по всій Європі. А Україна — це також її невід’ємна частина”, – пояснює докторка славістики, перекладачка та поетка Радка Рубіліна.

З нагоди Дня Європи 15–16 травня у Бібрській громаді відбудеться ціла низка цікавих подій.

Об 11 годині 15 травня у дев’яти знакових локаціях Бібреччини, зокрема на Бібрській ратуші, будинку “Сокола” в Бібрці, Свірзькому замку, П’ятничанській вежі, Скарбовій Горі та ще низці організацій-партнерів вперше під гімн Європи піднімуть прапор ЄС.

Центральною фігурою святкування буде саме статуя Святого Яна у Суходолі. До щонайменше 100 гостей запрошують 15 травня, з 11 години — і до вечора. О 16 тут, на роздоріжжі, відбудеться «живий» концерт барокової чеської фортепіанної музики, а в 19.00 на Skarbova Gora — розпочнеться кінопоказ чеського кіно “Перлини на дні”, з обговоренням за участі директорки Чеського центру в Києві при Посольстві Чехії в Україні Радки Рубіліної. А в неділю о 15.00 в історичному будинку “Сокола” свято продовжить музично-поетичний вечір “Ми і є Європа”.

Більше про свято — у “Facebook”-події: https://fb.me/e/13tyA95hM та на сторінці “Сокола”: https://www.facebook.com/sokilsokol.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!