На час карантину посилили обмежувальні заходи для ефективної протидії COVID-19

Кабінет Міністрів України посилив обмежувальні заходи, спрямовані на запобігання поширенню в Україні вірусу COVID-19.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні Уряду сьогодні, 25 березня.

Посилення обмежувальних заходів для більш ефективної протидії коронавірусній інфекції ініціював міністр охорони здоров’я Ілля Ємець.

Постанова передбачає, що заклади охорони здоров’я матимуть право здійснювати:
— обов’язкове медичне обстеження осіб, які мають симптоми COVID-19 або перебували в контакті з особами, яким встановлено діагноз COVID-19, якщо ці особи відмовляються від обстеження в добровільному порядку;
— обов’язкову госпіталізацію таких осіб;
— призначати карантин особам, яким встановлено діагноз COVID-19 та які ухиляються від лікування в добровільному порядку.

Крім того, МОЗ має розробити та затвердити порядки обов’язкової госпіталізації осіб, яким встановлено діагноз (або підозру) COVID-19 та які ухиляються від лікування, обстеження та перебування на карантині (самоізоляції) в добровільному порядку, а також обов’язкової самоізоляції осіб, яким встановлено діагноз (або підозру) COVID-19, та їх контактних осіб.

Водночас, Національна поліція та Національна гвардія забезпечуватимуть охорону громадської безпеки і порядку на прилеглій території об’єктів, на яких проводяться заходи з обов’язкового обстеження, госпіталізації або карантину.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!