На Донеччині загинула бабуся, яка допомагала українським військовим

У селищі Опитне Донецької області, що поруч із донецьким аеропортом, живцем згоріла легендарна Марія Горпинич («баба Маша»), котра через війну втратила чоловіка і сина та постійно допомагала українським військовим. Про це повідомляє “Західний аргумент”, з посиланням на координатора гуманітарної місії «Проліска» Євгена Капліна.

Відомо, що жінка живцем згоріла у власній хаті. Рятувальники не змогли приїхати на місце пожежі через постійні обстріли з боку бойовиків. Пожежа у будинку могла статися через газову лампу або ж свічку, оскільки в Опитному ще з початку війни немає світла. Волонтери уже виїхали до будинку пенсіонерки. Вони хочуть знайти останки жінки, щоб поховати її.

“Тільки що в своєму будинку згоріла, ймовірно заживо, мешканка селища Опитне біля Донецького аеропорту Марія Горпинич («баба Маша»). Пожежна машина не була допущена в селище з міркувань безпеки, але напевно, навіть, якби була допущена, не змогла б в момент приїзду врятувати жінку, остільки будинок вже палав в цей момент…

Сподіваємося, що вранці в селище зможуть виїхати пожежні і криміналісти і вдасться встановити причину пожежі та знайти останки «баби Маші» для поховання…

За нашими припущеннями, причиною пожежі могла стати гасова лампа. У селищі шостий рік немає світла і жителі використовують свічки і гасові лампи для освітлення своїх осель …”, — йдеться у дописі.

Марія Горпинич у 2014-му поховала свого чоловіка, якого вбили бойовики, а в 2015-му осколком поранило її сина. Він незабаром помер і був похований у воронці від снаряда у власному дворі.

“Сьогодні в рай пішла «баба Маша», відмучившись п’ять з половиною років всередині війни… Царство їй небесне!” — додав Каплін.

Пані Марія була однією із 38 осіб, які залишилися жити в селищі. Їх називають «цивільними кіборгами». Літня жінка з особливою добротою ставилась до українських військових: вона вирощувала для них овочі та постійно підтримувала.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!