На Франківщині лікар продавав фальшиві довідки з результатами ПЛР-тестів

Служба безпеки України заблокувала ще один механізм виготовлення підробних довідок про негативний результат ПЛР-тестів на COVID-19. Про це інформує Управління СБ України в Івано-Франківській області.

Мешканець Івано-Франківської області, який працює лікарем у комунальній лікарні, створював копії бланків мережі медичних лабораторій на комп’ютері у своєму робочому кабінеті. Фальшивки містили QR-код і були виготовлені двома мовами — українською та англійською.

Розпочав свою роботу чоловік у березні цього року. Клієнтів підшукував через онлайн-платформу безкоштовних оголошень, де продавав довідки за 500 грн.

Лабораторія, бланки якої підробляв чоловік, внесена до державного реєстру і має право передавати результати тестування на COVID-19 для припинення самоізоляції через додаток «Дій вдома». Довідки, які він підробляв, зокрема, використовувались для перетину державного кордону.

У ході обшуків за місцем роботи та проживання медика правоохоронці вилучили комп’ютер з бланками підробок.

Зловмиснику повідомлено про підозру у підробленні офіційного документа, який дає право або звільняє від обов’язків, та збуті такого документа, вчиненому повторно, а також у пособництві у виготовленні підробленої печатки підприємства для її використання підроблювачем.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!