На кордоні з Польщею утворилися тисячні черги (фото, відео)

Опубліковано 27 Березня 2020 о 19:04

На кордоні України з Польщею виникли довжележні черги з тисячами українців, охочих повернутися додому до закриття кордонів, анонсованого на кінець поточної доби.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба.

Це ускладнює їхнє перетинання кордону, оскільки піше сполучення в першу половину дня не здійснювалося. У зв’язку з цим, а також через додаткові контрольно-профілактичні заходи спостерігається накопичення людей у пунктах пропуску суміжних країн.

У свою чергу, Державна прикордонна служба України організувала взаємодію з органами місцевої влади, ДСНС щодо забезпечення транспорту для перевезення громадян, які прибули до кордону пішки. Крім того, залучено додатковий інспекторський  склад, працюють додаткові смуги, де оформлення відбувається із застосуванням мобільних комплексів прикордонного контролю.

«Сьогодні до опівдня на кордоні з Польщею вже здійснено пропуск майже 7,4 тисячі таких мандрівників, це більше ніж учора за усю добу — 5,4 тисячі осіб», — зазначають у пресцентрі Держприкордонслужби.

Станом на 12.00 год. за інформацією представників Прикордонної варти Республіки Польща на території їхньої країни зібралося:

  • навпроти пункту пропуску «Краківець» — понад 2 тисячі осіб;
  • навпроти пункту пропуску «Ягодин» — 1,2 тисячі осіб;
  • навпроти пункту пропуску «Рава-Руська» — 0,5 тисячі осіб.

З 00.00 до 12.00 год. сьогодні порівняно з цілою добою вчора забезпечено перевезення та прикордонне оформлення осіб, які прибули пішки:

  • через пункт пропуску «Краківець» — понад 1700 осіб.
  • через пункт пропуску «Ягодин» — понад 3,7 тис осіб.
  • через пункт пропуску «Рава-Руська» — майже 2 тисячі осіб.

Згодом, аби прискорити оформлення громадян України на в’їзд в Україну на кордоні з Польщею та розвантажити цей напрямок, прикордонники прийняли безпрецедентне рішення — відкрити піший напрямок руху поряд з пунктом пропуску «Краківець».

Через те, що потік громадян України масовий, а також через додаткову профілактику, на пунктах пропуску виникли скупчення людей, в яких, за свідченнями очевидців, дотримуватися “соціальної дистанції” вже не виходить.

Як повідомляє кореспондентка “Радіо Свободи”, станом на 16.30 на пунктах пропуску на українсько-польському кордоні Корчова–Краковець із польської сторони було понад 1600 громадян України, на пункті Гребенна–Рава-Руська — понад 500, Дорогуськ–Ягодин — близько 1500.

 

 
 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM