На Київщині група правохоронців вчиняла тяжкі та особливо тяжкі злочини (відео)

9C4D96B4-F9AE-4E5F-B127-E4819C82A4DE
9C4D96B4-F9AE-4E5F-B127-E4819C82A4DE

Слідчими центрального апарату Державного бюро розслідувань за оперативного супроводу Управління внутрішньої безпеки Служби безпеки України та Управління стратегічних розробок ГУ НП в м. Києві завершено досудове розслідування у кримінальних провадженнях щодо злочинної організації на чолі з правоохоронцями. Про це інформує ДБР.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Головна військової прокуратура.

Слідством встановлено, що  до складу злочинної організації входило 11 осіб, які раніше притягалися до кримінальної відповідальності. Серед них колишні та діючі співробітники правоохоронних органів. Злочинна група  упродовж 2016 – 2018 років вчиняла тяжкі та особливо тяжкі злочини проти життя, здоров’я, свободи, недоторканності та власності осіб на території м. Києва та Київської області.

За результатами слідчих дій та оперативних заходів, задокументовано діяльність активних учасників злочинної організації. Проведено три хвилі спецоперацій, понад 120 обшуків. Як результат, виявлено значну кількість незареєстрованої вогнепальної зброї та боєприпасів, інших засобів, пристосованих для спричинення тілесних ушкоджень.

Під час досудового розслідування затримано 11 осіб, серед яких двоє діючих та один колишній співробітник Служби безпеки України, а також так звані «кримінальні авторитети».

Учасники злочинної організації здійснювали викрадення людей з метою подальшого вимагання грошових коштів. Загалом вони мали отримати понад 2,5 мільйони доларів США та майно своїх жертв. Для цього незаконно позбавляли їх волі, застосовували відносно потерпілих насильство та тортури.

 Відносно 4 осіб, причетних до вчинення вказаних злочинів, вже постановлено обвинувальні вироки.

Стосовно ще 4 осіб обвинувальні акти скеровано до суду за статтями:

 Створення злочинної організації (ч. 1 ст. 255 ККУ);

Незаконне позбавлення волі або викрадення людини, вчинені організованою групою (ч. 3 ст. 146  ККУ);
Вимагання, вчинене організованою групою, або поєднане із заподіянням тяжкого тілесного ушкодження (ч. 4 ст. 189 ККУ);

 Грабіж, вчинений у великих розмірах (ч. 4 ст. 186 ККУ);

Захоплення заручників, вчинене організованою групою, або були поєднані з погрозою знищення людей, або такі, що спричинили тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 147 ККУ);

Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами (ч. 1 ст. 263 ККУ);

Хуліганство, вчинене із застосуванням вогнепальної або холодної зброї (ч. 4 ст. 296 ККУ) 

Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу (ч. 2 ст. 345 ККУ).

Щодо ще трьох 3 активних учасників злочинної організації, серед яких діючий співробітник Служби безпеки України у званні полковника, який довгий період часу займав високі керівні посади, обвинувальні акти скеровано до суду за статтями:  Створення злочинної організації (ч. 1 ст. 255 ККУ);

Незаконне позбавлення волі або викрадення людини, вчинені організованою групою (ч. 3 ст. 146 ККУ);

Вимагання, вчинене організованою групою, або поєднане із заподіянням тяжкого тілесного ушкодження (ч. 4 ст. 189 ККУ).

Слід зазначити, що за принципової позиції прокурорів Головної військової прокуратури упродовж всього строку досудового розслідування по відношенню до затриманих був застосований запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення застави.

https://youtu.be/iAgpVFmz7Hs

varta1.com.ua: Новини