На Львівщині чотирьох лікарів підозрюють у недбальстві, яке призвело до смерті матері трьох дітей

Опубліковано 10 Липня 2020 о 09:51

Львівські прокурори підозрюють чотирьох лікарів із Борислава у недбалому виконанні професійних обов’язків, що призвело до смерті пацієнтки, матері трьох дітей.

Про це сьогодні, 10 липня, інформує пресслужба Прокуратури Львівської області.

Відтак було повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.ч. 1, 2 ст. 140 (неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником, що спричинило тяжкі наслідки) КК України завідувачу хірургічного відділення, двом лікарям-акушер-гінекологам та анестезіологу КНП «Центральна міська лікарня м. Борислава».

Встановлено, що, у вересні 2018 року, вказані особи були залучені до лікування та пологів 31-річної мешканки м. Борислава, яка поступила у лікарню із 4-ою вагітністю у терміні 37–38 тижнів.

За даними слідства, вагітна перебувала у стаціонарі з 7 до 10 вересня та була відпущена додому, де готувалась до планового кесаревого розтину, однак через ургентні покази, близько 12:00 год. 14 вересня, звернулась до пологового відділення, де лікарі під час консиліуму прийняли рішення про проведення операції.

Для надання анестезіологічного забезпечення був залучений черговий анестезіолог, який обрав вид анестезії та розпочав готувати обладнання для оперативного втручання.

Медики розпочали операцію кесаревого розтину о 12:45 год, однак після п’яти невдалих спроб інтубації в жінки сталась зупинка серця. Операцію припинили та розпочали здійснювати реанімаційні заходи, зокрема інтенсивну терапію.

Незадовго в жінки виникли тоніко-клонічні судоми, і лікарі покликали на допомогу завідувача хірургією, який теж не зміг провести трахеотомію через «коротку шию і технічні труднощі».

Уже о 15:00 год. стан жінки був вкрай важким, а тому лікарі викликали львівську медицину катастроф, фахівці якої, серед яких отоларинголог, виконав трахеотомію та просанував трахеї від слизу. Після цього жінку під’єднали до апарату штучної вентиляції легень.

Надалі львівські медики прооперували роділлю, однак тривала гіпоксія та інші ускладнення незворотне вплинули на стан дитини та, як наслідок, призвели до інвалідності.

Того ж дня, близько 23:50 год., породіллю реанімобілем перевезли у відділення реанімації Львівської обласної клінічної лікарні, де вона вранці 27 вересня 2018 року померла.

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM