На Львівщині фотопастка зафіксувала нехарактерну для регіону тварину (ФОТО)

На території Національного природного парку “Сколівські Бескиди”, що на Львівщині, зафіксували лося, які зовсім не характерні у цьому регіоні. Про це сьогодні “Варта1” повідомили на сторінці парку.

Зафіксувати тварину вдалося завдяки встановленим фотопасткам.

“Днями до нас завітав лось! Чому гість нежданий? Та тому, що лосі зустрічаються переважно на рівнинах, поблизу озер і боліт. У Карпатах побачити лося — диво! 😮Що лось тут робив — відкрите питання, адже шляхи міграції виду не проходять через Карпати. Даний вид не є характерним для Сколівських Бескидів, але за допомогою фотопасток, встановлених в рамках проведення моніторингу біорізноманіття у співпраці із Франкфуртським зоологічним товариством, як частини Міжнародної Кліматичної Ініціативи, ми побачили лося”, — йдеться у дописі.

Зазначається, що за допомогою фотопасток парк і надалі буде спостерігати за мешканцями та гостями «Сколівських Бескид».

Цей проєкт є частиною Міжнародної Кліматичної Ініціативи (ІКІ).

Додамо, що за останні роки популяція лося в Україні скоротилася приблизно з 14 до 4,5 тис особин і продовжує скорочуватися! Лося пропонували включити до Червоної книги України 2009 року, проте тоді вид не отримав цього охоронного статусу. У 2021 році лося врешті включено до Червоної книги зі статусом «вразливий».

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!