На Львівщині контррозвідка СБУ попередила вербування українця спецслужбами РФ (відео)

Опубліковано 23 Червня 2020 о 16:07

Контррозвідка Служби безпеки України попередила вербування українця російськими спецслужбами, які діють під прикриттям так званої «МДБ ДНР». Потерпілий мав збирати для РФ розвідувальну інформацію про українських військових, які брали участь у бойових діях на сході нашої країни. Про це сьогодні повідомили у пресслужбі СБУ у Львівській області.

Контррозвідники встановили, що мешканець Львівщини під час перебування на тимчасово окупованій території Донецької області був затриманий співробітниками ФСБ без повідомлення причини. Після цього чоловіка доставили до спецтюрми, яка розміщена в одному з готелів тимчасово окупованого Донецька.

Впродовж декількох діб, потерпілого психологічно виснажували та піддавали тортурам. При цьому зловмисники вимагали від українця надати інформацію про знайомих йому військовослужбовців і розташування військових частин на території Львівщини.

“За підготовленим сценарієм, українця змусили брати участь у спеціальних інформаційних акціях проти України через підконтрольні російські ЗМІ. Після цього чоловіка під страхом фізичної розправи над ним і його родиною зловмисники схилили до співпраці з ФСБ РФ і відправили на підконтрольну українській владі територію нашої країни для збору розвідувальної інформації”, — йдеться у повідомленні.

Жодних дій на виконання завдань «кураторів» чоловік не вчиняв і добровільно повідомив СБУ про факт незаконного затримання і спроби вербування російськими спецслужбами.

У СБУ додали, що згідно ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України звільняється від кримінальної відповідальності громадянин України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримане завдання.

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM