На Львівщині на майже 130 га знищили отруйний борщівник Сосновського

Опубліковано 12 Червня 2020 о 18:10

З початку року, на території Львівської області борщівник Сосновського знищили на площі майже 130,0 га.

Про це повідомляють у пресслужбі Львівської ОДА

Найбільші осередки борщівника зафіксовано в Турківському (218 га), Старосамбірському (89 га) та Дрогобицькому (55 га) районах.

“Для боротьби з борщівником Сосновського, який тільки починає проростати, використовують метод зрізання лопатою основи борщівника на рівні близько 10 см нижче рівня ґрунту. Рідше застосовується хімічний метод боротьби. Першу обробку проводять коли висота рослин не перевищує 50 см, що дозволяє безпечно проникнути в центр його заростей. Однак, необережне використання такого методу може призвести до ураження інших рослин, мікроорганізмів, комах, забруднення водойм”, — пояснив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.

За його словами, впродовж 2019 року площа поширення рослини зменшилася на 150 га, у порівнянні з попереднім роком, завдяки поверненню земель знову у с/г вжиток.

Якщо борщівник Сосновського росте поряд намагайтеся його знищити, але обов’язково застосовуйте такі поради:

  • ніколи не ведіть боротьбу, не захистивши шкіру та очі, адже від моменту потрапляння соку на шкіру до виникнення хімічного опіку може прийти значний період часу;
  • пам’ятайте, сік борщівника стає небезпечним і здатним спричиняти опіки під дією сонячних променів;
  • найкращими методами боротьби з борщівником є скошування в період цвітіння двічі на рік, оскільки після першого скошування зазвичай відбувається регенерація рослини та повторне цвітіння;
  • ефективним також є зрізання лопатою основи борщівника на рівні близько 10 см нижче рівня ґрунту, найкраще і найлегше робити це навесні.

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM