На Львівщині перепоховають 72 учасників Першої Світової війни

Під час польових пошукових досліджень місць боїв часів Першої Світової війни на Львівщині у 2018–2019 роках, членами ГО «Пам’ять» та ВГО «Закінчим війну» було ексгумовано і зібрано уже розграбованими сучасними могильними мародерами останки 72 військовослужбовців австро-угорського, російського і німецького війська. Відомі імена і прізвища лише двох загиблих (чех і угорець). Про це повідомляє “Золочів.нет”.

Загиблі військовослужбовці з різних ворогуючих сторін були захоронені в одиночних і спільних погребних санітарних ямах. Через перекопування могильними мародерами військових захоронень (наприклад в смт Івано-Франкове) неможливо визначити, котрий із десятка останків належить вояку австрійцю, угорцю, українцю чи росіянину. Лише за віднайденим супровідним матеріалом можна сказати, що у спільному захороненні були вояки австро-угорського і російського війська. Відповідно перепоховані вони будуть в одній братній могилі.

11 листопада цього року, Україна і Європа вшановуватимуть пам’ять своїх синів та доньок, які загинули понад століття тому у роки Першої Світової війни.

В день вшанування пам’яті загиблих вояків, на військовому цвинтарі в смт Івано Франкове, о 13.00 годині, відбудеться перепоховання 72 останків загиблих вояків (австрійців — 29, угорців — 6, німців — 4, російського війська — 33).

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!