На Львівщині перевірятимуть чи витримає дамба сміття на Грибовицькому сміттєзвалищі

366436
366436


На Львівщині місяць проводитимуть дослідження якості дамби, яка будується на сміттєзвалищі, проте у Львівській міськраді уже знайшли «крайніх». Про це пише Depo.Львів.



 На Львівщині проведуть позачергове розслідування якості робіт із будівництва дамби на Грибовицькому сміттєзвалищі. Оскільки жодних документів про погодження будівництва так ніхто і не бачив, у Львівській ОДА не так давно знову скликали засідання обласної комісії ТЕБ і НС, щоб заслухати представників Львівської міської ради. Ті ж одразу знайшли крайніх. Про всяк випадок.

Під час засідання обласної комісії було гаряче«. На неї прийшов заступник Львівського міського голови Сергій Бабак, який зараз фактично »віддувається« за Садового з усіх болючих питань міста: він відповідає і за маршрутки, і за будівництво доріг у місті, яке затягується, і знає усе про вивіз сміття (яким уже не опікується), і відповідає за стан справ на Грибовицькому сміттєзвалищі – це пряма і безпосередня відповідальність саме Львівської міської ради, адже Грибовицьке сміттєзвалище належить Львівському комунальному підприємству »Збиранка".


«Якщо, не дай Боже, знову щось станеться, Сергій Богданович, ви будете особисто за це відповідати», - пригрозив Бабаку голова Львівської ОДА Олег Синютка. За словами губернатора, міська рада досі не виконала приписи попереднього засідання обласної техногенної комісії, тож повинна цілодобово молитись, щоб трагедія у Грибовичах не повторилась.


А підстави для цього, натякають в керівництві області, є. Під час засідання було продемонстровано фотографії, зроблені учасниками спеціальної комісії, на яких чітко видно, що дамба у Грибовичах має тріщини і побудована неякісно. Цю комісію утворили після того, як керівництво «Збиранки» не пропустило працівників Державної екологічної інспекції у Львівській області для проведення перевірки на територію сміттєзвалища. Очільник інспекції Микола Маланич каже, що зробили це під абсолютно вигаданим приводом, мовляв, на сайті інспекції не було повідомлено про проведення такої перевірки. Маланич же наголошує, що згідно із законодавством, інспектори зобов'язані оприлюднювати тільки дати проведення планових перевірок, а позапланові можуть відбуватись будь-коли.


Він повідомив, що інспектори відібрали 9 проб із Грибовицького сміттєзвалища й Державна екологічна інспекція після проведення експертиз буде нараховувати відповідні збитки.


Загалом же, за його словами, 95% усіх приписів щодо Грибовицького сміттєзвалища не виконано. «Директор »Збиранки« ухилявся виконувати приписи і не допускав екологів для проведення перевірки. З цього ми можемо зробити висновок, що там нічого насправді не зроблено. Також не виконується доручення віце-прем'єра Кістіона», - каже Маланич.


За згаданий вище недопуск на полігон «на горіхи» від Синютки отримала керуюча справами виконавчого комітету Львівської міськради Марта Литвинюк. «Я сподіваюсь, що більше таких ганебних фактів недопуску державних інспекторів на територію ЛКП не буде», - нагримав Синютка. Литвинюк, у свою чергу, традиційно заявила, що досконало не володіє ситуацією і розбереться у цьому питанні.


Відтак, усі питання і обговорювали під час засідання обласної комісії ТЕБ і НС. Сільський голова Малехова нагадав про необхідність збереження санітарно-захисної зони навколо полігону, яка і так зменшена. Він наголошує, що потрібно це зробити на час проведення рекультивації полігону. Крім того, він наголосив, що місцеві депутати готові розглядати будь-які питання під час сесії сільської ради, що і буде зроблено. «Оскільки у актах обстеження встановили невиконання рішення комісії ТЕБ і НС, Державній архітектурно-будівельній інспекції доручили провести позачергове розслідування стосовно виконання та якості робіт дамби на основному відстійнику інфільтратів», - йдеться у рішення обласної комісії ТЕБ і НС.


Директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник на брифінгу уточнив, що перевірка триватиме протягом місяця, після чого знову відбудеться засідання обласної комісії. «На сьогоднішній день стан існуючої дамби, швидше всього не відповідає існуючим будівельним нормам. Чітко спостерігається відшаровування кромки дамби, тріщини, просочування інфільтрату», - сказав він.


За його словами, дамба збудована без спеціальних технічних матеріалів. «Рішенням сьогоднішньої комісії Львівську міську раду зобов'язали невідкладно завершити всі протиаварійні відновлювальні роботи з метою недопущення екологічного лиха. Окрім того, у зв'язку із невиконанням рішень комісії ТЕБ і НС, на сьогоднішньому засіданні комісії доручили передати матеріали у правоохоронні органи для проведення перевірки. Правоохоронні органи із залученням відповідних компетентних структур також перевірять використання усіх відповідних спеціальних технічних матеріалів, які передбачені для будівництва дамби», - повідомив Гречаник.


Уже після засідання він розповів, що робоча група обстежували стан інфільтратів на Грибовицькому сміттєзвалищі 2 і 5 лютого. «Ми комісійно обстежили територію сміттєзвалища. Стан існуючої дамби, яку, за даними міської ради Львова, збудовано на 85%, не відповідає будівельним нормам, на ній є тріщини, про що складений відповідний акт. Також із сміттєзвалища витікають інфільтрати. Зараз будемо проводити додаткове обстеження, яке триватиме місяць», - повідомив він.


Він стверджує, що робочий проект будівництва дамби ніхто не бачив. «За даними міської ради Львова, на будівництво дамби витрачено 12 млн грн. Доцільність витрачання цих коштів ми також перевіримо», - додав Гречаник.


На всі закиди заступник мера Львова відповів, що усі будуть відповідати у межах своїх повноважень. «Ми дамо відповідь по кожному пункту, буквально по кожному, із посиланням на закон», - сказав Бабак, коментуючи те, що рішення попередньої обласної комісії ТЕБ і НС не виконано.


Вже після засідання він заявив журналістам, що робочий проект дамби, про який говорилося на комісії, презентували у Львівській ОДА, тож йому дуже дивно чути інформацію про те, що його «ніхто не бачив». «Дамба має 9 метрів висоти і 12 метрів довжини», - розповів Бабак.


На запитання журналістів, чи не бачить він небезпеки у тому, що дамба може не витримати і «прорвати», Бабак відповів: «Я не фахівець, щоб бачити чи не бачити небезпеку». Він додав, що це «складний технологічний об'єкт» і вкотре «наїхав» на місцевих мешканців села Малехова: «Вони там усі активісти і політики, нічого не дозволяють роботи, тільки після візиту Гройсмана і Кістіона трохи поступились», - сказав Бабак, забувши, що місцеві просто не вірять у обіцянки Садового.


Тим часом, активісти разом із місцевими мешканцями та поліцією не втомлюються раз за разом припиняти незаконний відбір гудронів на озері №2, що розташоване в зоні Грибовицького сміттєзвалища.



У вівторок, 6 лютого, слідчо-оперативна група Жовківського відділення поліції, що прибула за черговим викликом, припинила незаконний видобуток кислих гудронів. Представники поліції опечатали підсобні приміщення та котельні малого підприємства ТзОВ «Дослідне виробництво», працівники якого і відбирали кислі гудрони з озера без ліцензій і дозвільних документів. Автомобіль КРАЗ, частково наповнений розігрітою речовиною, відправили на штрафний майданчик. Із працівниками підприємства провели слідчі дії.


varta1.com.ua: Новини