На Львівщині протестувальники заблокували дорогу (фото)

Сьогодні, 11 листопада, о 09:45 год., у селі Малі Підліски, у Жовківському районі, відбувався протест. Близько сотні протестувальників перекрили дорогу. Про це повідомив голова громадської організації “Варта1” Ігор Зінкевич.

Як повідомила речник патрульної поліції у Львівській області, Катерина Рибій: “Близько сотні осіб ходять пішохідним переходом. Наявна сільсько-господарська техніка, яка теж задіяна в акції. Пропускають транспорт з дітьми. Накопичення транспортних засобів поки що не значне. На стаціонарному пості патрульні скеровують транспортні засоби в об’їзд”, — уточнила речниця.

Близко 10.00 год., протестувальники перекрили також і дорогу в місті Стрий.

“Авто з дітьми протестувальники пропусткають, тому бажано, щоб під’їжджали до пішохідних переходів”, — додала речник поліції.

Протестувальники у місті Стрий мають окрім основних, загальноакційних, ще й пакет власних вимог.

“Це такі як підняття тарифів на воду, встановлення світлофору. А також пообіцяли спецтранспорт та дітей пропускати”, — додала Катерина Рибій.

Як зазначається в анонсі, протест відбувається в рамках всеукраїнської акції «Ні розпродажу України!».

Протестувальники перекриють такі ділянки дороги:

 • Черкаська область: автошлях М05, поблизу м. Жашків (поворот на с. Тихий Хутір; автошлях Е95, пост поліції поблизу м. Умань).
 • Чернігівська область: автодорога М01, с. Кіпті, Козелецького району.
 • Тернопільська область: автошлях М19, Горішньовигнанська сільська рада, Чортківський р-н (біля старої нафтобази).
 • Кіровоградська область: автошлях М12, за 10 км від м. Новоархангельськ.
 • Миколаївська область: автошлях М14, окружна дорога м. Миколаїв, на повороті на с. Стара Снігурівська, Вітовського району.
 • Хмельницька область: автошлях Е50, с. Прибузьке.
 • Вінницька область: автошлях поблизу с. Писарівка, Вінницького району; автошлях біля с. Махнівка (на перехресті), Козятинський район; автошлях Р36, смт Шпиків, Тульчинського району.                                       
 • Одеська область: автошлях М05, Е 95, с. Демидове.
 • Полтавська область: автошлях М03, с. Марянівка, Великобачаганський район; автошлях М03, с. Чутово.
 • Волинська область: автошлях М19, Т0311, с. Вербка, Володимиро-Волинський р-н.      
 • Рівненська область: автошлях М06, с. Дядьковичі.
 • Львівська область: автошлях Н17, с. Малі Підліски, Жовківський р-н.
 • Житомирська область: автошлях М21, с. Осикове, Бердичівського району.

“Люди обурені обманом та підступними діями влади у питаннях введення ринку землі. Попри свої обіцянки не ставити на розгляд жоден з законопроєктів щодо ринку землі, наступного тижня проєкт закону № 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», яким відкривається ринок землі, включений до проекту порядку денного роботи Верховної Ради України.

Остаточне рішення має бути прийнято саме в понеділок, на черговому засіданні погоджувальної ради. Це означає, що влада планує прийняти даний законопроект до проведення парламентських слухань щодо земельної реформи, які призначені на 4 грудня 2019 року.

Все це відбувається, не зважаючи на численні звернення людей та рішення 15 обласних і 64 районних рад, акції протесту, під час яких аграрії, селяни, громадські активісти закликали президента, уряд та депутатів відкликати подані законопроєкти про ринок землі. Також влада ігнорує думки 82 % громадян України, які, згідно даних соцопитувань, категорично проти продажу сільськогосподарських земель іноземцям.

Учасники акції вимагатимуть відкликати обидва законопроєкти (№ 2178, № 2178-10), оскільки вони спрямовані на повну олігархізацію аграрного сектору і тотальне знищення малого та середнього фермера.

“Аграрїї просять з розумінням поставитися до можливих незручностей у пересуванні автошляхами і врахувати інформацію про проведення мітингів при плануванні поїздок”, — йдеться у повідомленні на сайті представників організації.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!