На Львівщині сказ: домашній собака ймовірно заразився від хворої лисиці

У січні цього року зареєстровано випадок захворювання на сказ домашнього собаки у селі Оселя, Яворівського району. Про це повідомила лікар-епідеміолог, завідувач відділенням організації епідеміологічних досліджень Яворівського районного відділу обласного лабораторного центру Віра Левицька, — пише на сайті новин “Яворів-інфо”.

З її слів, собака утримувався у вольєрі. Однак, на території населеного пункту в селі Оселя, частими були випадки нападу лисиць на підсобні господарства, загибелі домашньої птиці від них. Ймовірне зараження собаки відбулося при контакті з лисицею.

«Через цей випадок рішенням надзвичайної протиепізоотичної комісії при Яворівській райдержадміністрації, в с. Оселя та на прилеглій території введено карантин. Проводяться щеплення домашніх тварин проти сказу.
Усі особи, що контактували з собакою, який загинув від сказу, одержують в Яворівській лікарні антирабічні щеплення — єдиний засіб, який може попередити смертельне захворювання», — інформує лікар-епідеміолог, завідувач відділенням організації епідеміологічних досліджень Яворівського районного відділу обласного лабораторного центру Віра Левицька.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!