На Львівщині судять трьох акушерів, з вини яких померла породілля

Інцидент стався, у березні 2018 року, у пологовому відділенні однієї із центральних районних лікарень Львівщини. Правоохоронці повідомили трьом лікарям про підозру в неналежному виконанні професійних обов’язків, що спричинило смерть породіллі, а згодом працівники прокуратури обвинувальний акт скерували до суду.

Про це повідомили у пресслужбі львівської прокуратури.

Того дня, 32-річна мешканка одного із сіл області народила здорове немовля, однак незадовго її стан раптово погіршився. Після консилярного огляду породіллі трьома професійними акушер-гінекологами, їй не було проведено належного обстеження, не встановлено вірного діагнозу та не призначено відповідного лікування.

Як наслідок, після проведення реанімаційних заходів жінка померла.

Сиротами залишилось троє малолітніх дітей.

Встановлено, що у разі проведення лікарями комплексу заходів щодо своєчасної діагностики, смерті пацієнтки можна було б уникнути.

“Такі дії лікарів кваліфіковано за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.140 КК України (неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого до них ставлення, що спричинило тяжкі наслідки). Зараз досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено, а обвинувальний акт скеровано до суду для розгляду по суті”, — йдеться у повідомленні прокуратури.

Максимальний термін покарання, який загрожує медикам — 2 роки позбавлення волі.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!